Odra River Cup 2014. Przyjdź i kibicuj wioślarzom!

Takiego pikniku na Dolnym Śląsku jeszcze nie było! Wyścigi ósemek wioślarskich i smoczych łodzi, rzut młotem i dyskiem przez Odrę, pokazy skoków spadochronowych i najnowszych studenckich wynalazków, to tylko niektóre z atrakcji tegorocznego Odra River Cup.

W przedostatni weekend maja (24-25.05) zapraszamy wszystkich wrocławian na nabrzeże przy Politechnice Wrocławskiej.

Przez dwa dni Wrocław będzie stolicą dobrej zabawy i zaciętej rywalizacji. Imprezę otworzy uroczyste przekazanie flagi The World Games 2017, którą doręczy skoczek spadochronowy.

W sobotę sportowych emocji dostarczą międzynarodowe regaty wioślarzy, zmagania smoczych łodzi oraz niecodzienne zawody w rzucie dyskiem i młotem przez Odrę. Publiczności zaprezentują się sportowcy światowej sławy – m.in. Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski i Paweł Fajdek. W ciągu dnia zaplanowano pokazy tańca, gimnastyki artystycznej i sztuk walki, gry i konkursy dla dzieci oraz prezentacje kół naukowych. Wieczorem na scenie zagrają gwiazdy polskiej muzyki – Naaman i L.U.C. Imprezę zakończy tradycyjny wyścig osad Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego, drugi rok z rzędu rozgrywany po zmroku przy sztucznym oświetleniu.

Niedziela będzie piknikowa. W programie przewidziano występy na scenie, pokazy, konkursy oraz paradę jednostek pływających Dolnośląskiego Karnawału Odrzańskiego, która wyruszy z Ostrowia Tumskiego.

Organizatorem wydarzenia jest Politechnika Wrocławska, a ambasadorem zawodów mistrz wioślarski Paweł Rańda. Patronat nad imprezą objął Prezydent RP, Bronisław Komorowski. Partnerem strategicznym imprezy jest Biuro Promocji Miasta Wrocławia.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/events/470591229729988/