Odra River Cup 2015 na wyremontowanej przystani PWr. Znamy termin

Odra River Cup 2014, czyli międzynarodowe regaty wioślarskie

Odra River Cup, czyli międzynarodowe regaty wioślarskie. fot. Bartek Sadowski

Tegoroczna edycja Odra River Cup obfitować będzie w sporo nowości – na łódkach popłyną również rodziny z dziećmi. Nie będzie to zatem tylko impreza sportowa. W ciągu trzech dni zobaczymy zmagania ponad 20 drużyn, a wszystko to w scenerii odnowionej przystani Politechniki Wrocławskiej.

Odra River Cup odbędzie się od 30 do 31 maja 2015 roku. Najważniejszym wydarzeniem będzie wyścig na łodziach męskich ósemek, reprezentantów dwóch największych wrocławskich uczelni – Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki. Ten wyścig zobaczymy 30 maja, w sobotę. Jak zapowiada Paweł Rańda, trener wioślarzy oraz szef Akademickiego Klubu Sportowego PWr, załoga PWr już intensywnie trenuje, a w przyszłym tygodniu po raz pierwszy w tym roku wejdzie z łódkami do wody.

W niedzielę, 31 maja, wyścigi łódek zobaczymy od 12 do 18. Zapisy wciąż trwają, jednak wiadomo już teraz, że zgłosiło się 20 ekip sportowych. Będzie to też dzień dla rodzin. Przy wyremontowanej dawnej stanicy wioślarskiej zorganizowany zostanie wielki rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka.

– W tym czasie organizowana będzie również impreza na Wyspie Słodowej, która będzie mieć bardziej kulturalny charakter. Tego dnia, pomiędzy Wyspą Słodową a naszą przystanią, kursować będzie bezpłatny tramwaj wodny. Jednocześnie podczas Odra River Cup planujemy wyścigi amatorów, w których mogą wziąć udział całe rodziny – zapowiada Paweł Rańda.

Wioślarze z PWr jadą w marcu na prestiżowe wyścigi do Londynu, gdzie będą ścigać się z innymi osadami na Tamizie. Podczas tego wydarzenia chcą zaprosić drużyny do odwiedzenia Wrocławia w maju. Paweł Rańda ma nadzieję, że dzięki temu Odra River Cup zyska rangę prestiżowej, światowej imprezy.