Odra River Cup: koncerty BIG UP! i GRUBSONA

Po zakończeniu zmagań sportowych w ramach Międzynarodowych Regat Ósemek Wioślarskich Odra River Cup na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej organizatorzy przewidzieli coś dla miłośników muzycznych brzmień. 

O 18:30 rozpocznie się koncert zespołu BIG UP! a o 20:00 zagra gwiazda wieczoru, czyli GRUBSON.

Zapraszamy 3 czerwca na Bulwar Politechniki Wrocławskiej.

GRUBSON

grubsonGwiazdą tegorocznej edycji Odra River Cup będzie polski raper i producent muzyczny, GrubSon.

GrubSon czyli Tomasz Iwanca, swoją drogę muzyczną rozpoczął na przełomie lat 1997-1998 w grupach Po 3-na różnica i Wolność słowa. W latach 2003-2004 wydał pierwszy solowy nielegal „N.O.C.” (Nowiny Osiedle Chrabowa). Płyta prezentuje eklektyczne oblicze GrubSona – można było usłyszeć na niej rap, ruffneck czy dancehall – produkcją muzyki także zajął się on sam. Dzięki płycie muzyk zaczął coraz więcej koncertować. Wkrótce poznaje ekipę Bezkres – której staje się członkiem – tworząc Wspólny Mianownik Soundsystem z którym to coraz bardziej zagłębiał się w rytmy reggae i dancehall. W 2005 roku poznaje Metrowego – który także staje się członkiem WMS – i zaczyna pracę nad kolejnym solowym krążkiem, a oprócz tego zajmuje się produkcją bitów dla coraz większej liczby osób. W rok później nawiązuje krótką współpracę z Łódzkim Dread Squad’em wraz z którym miał wypuścić swoją legalną płytę – niestety projekt nie ujrzał światła dziennego. Niedługo później poznaje DJ Feel-x’a i zaczyna tworzyć w jego wytwórni Siła-Z-Pokoju.

W 2007 roku dzięki wygranemu konkursowi, GrubSon nagrywa kawałek na III część producenckiej płyty Magiery i L.A – „Kodex”. Utwór z „Siła z pokoju”, który nagrał z Juniorem Stressem – wraz z kawałkiem Fokusa i Gurala – stał się singlem promującym wyżej wspomnianą produkcję. Płyta ta jeszcze bardziej otworzyła mu drogę na polskie parkiety – a jego charyzmatyczna postać i głos stały się rozpoznawalne w całej Polsce. W 2008 roku wytwórnia Feel-x’a wydaje mixtape – „Siła-Z-Pokoju MixTape Vol.1” – oczywiście z udziałem GrubSona. W rok później artysta zmienia „stajnię” tym razem na MaxFloRec, z którą podpisuje kontrakt na swą debiutancką legalną płytę. We wrześniu 2009 r. światło dzienne ujrzał debiutancki album „O.R.S.”. Dzięki singlom „Nowa fala” oraz „Na szczycie” muzyk błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypada na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazuje się dwupłytowy album „Coś więcej niż muzyka”. Wydawnictwo sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później pokrywa platyną.
Po dwóch świetnie przyjętych albumach rybnicki wokalista nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, która jest efektem ścisłej współpracy ze swoim DJ-em – BRK, który równie dobrze czuje się jako producent oraz raper. Owocem tej kolaboracji stał się wydany w maju 2012 roku album „Gruby Brzuch. Niedługo po wydaniu albumu skład koncertowy tworzony przez: GrubSona, DJa BRK oraz Jotoskleję uzupełnia Jarecki.

W maju 2013 r wykonawca zaczyna koncertować z zespołem na żywo. Nowa formuła koncertowa przyjęła się świetnie. Na ten moment kolektyw koncertowy tworzą: GrubSon, DJ BRK (wokal, gramofony), Jarecki (wokal) oraz zespół SANEPID: Robert Cichy (gitara elektryczna, gitara akustyczna), Grzegorz Posłuszny (gitara basowa), Łukasz Bzowski (instrumenty klawiszowe), Michał Maliński (perkusja).

Rok 2014 dla zespołu był mocny jeśli chodzi o nowe wydawnictwa. GrubSon pojawia się gościnnie w jednym utworze z zespołem Pokahontaz na „Kodex V”. 16 czerwca ukazał się również drugi album duetu Jarecki/BRK. Na płycie pt. „Punkt Widzenia” nie zabrakło GrubSona – Tomasz dograł swoje wersy aż do 4 utworów.

4 marca 2015 r. to dzień premiery kolejnego solowego albumu GrubSona, który nosi tytuł „Holizm”. Album, promowany teledyskami do utworów „Złota kula”, „Sanepid” i „Jedna z planet”, został złotą płytą.

BIG UP!

photo_Promo_BIGUP_dusza_05Grupa powstała pod koniec 2010 roku. W ich twórczości oprócz korzennego reggae nie brakuje zaskakujących kompozycji, ciekawych aranżacji, okraszonych przekazem płynącym prosto z serca. Za wyjątkowe brzmienie grupy odpowiada niezwykle oryginalny, damski wokal należący do Jagody Gucze.

Członkowie zespołu pochodzą z Wielkopolski: Gniezna, Koła, Turku i Zbąszynia. Zespół istnieje od 2010 roku, jednak jego aktualny skład wykrystalizował się w czerwcu 2012 roku. Debiutowali singlem „By my side” na falach radiowej Trójki.
Na swoim koncie mają wiele koncertów w całej Polsce. Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy zaliczyć występ na takich festiwalach jak: Ostróda Reggae Festival, Najcieplejsze Miejsce na Ziemi, Winter Reggae czy Afryka Reggae Festiwal, ale również występ na żywo w Polskim Radiu Czwórka. Zespół zajął pierwsze miejsce w kategorii „Polska Nadzieja” w plebiscycie magazynu Free Colours, głosami znamienitego jury zespół zakwalifikował się do finału konkursu zespołów Czwórka Reggae Contest, który odbył się w ramach Ostróda Reggae Festival 2013. Oficjalna strona zespołu: http://bigupband.pl/.

 

Zobacz także

Bulwar Politechniki Wrocławskiej