Odrarium i Afrykarium: odkryj świat pod wodą

500x200_2

fot. p. Krzeszowski / www.zoo.wroclaw.pl

W pawilonie Afrykarium kryją się uroki podwodnego świata mórz i oceanów. Największą atrakcją tego miejsca jest jak dotąd tunel, który umożliwia przejście pod dziesiątkami litrów wody. Podziwianie flory i fauny umożliwia również Odrarium. Dla tych, którzy jeszcze nie odwiedzili wrocławskiego ZOO przygotowaliśmy małe kompendium.

Zwiedzający Odrarium mają do dyspozycji główny szlak, wiodący od źródeł Odry w Górach Odrzańskich w Czechach, poprzez zbiorniki imitujące rzekę główną z Odrą środkową, starorzecze Odry, aż do jej ujścia do Zalewu Szczecińskiego.

Kompleks składa się z czterech basenów. Do basenu górnej Odry trafiły pstrągi, lipienie i głowacice, w środkowej Odrze pływają karpie, leszcze, bolenie, szczupaki, w starorzeczu zamieszkały liny, wzdręgi i ukleje, a przy ujściu do Zalewu Szczecińskiego eksponowane są ryby wód słonawych, m.in. flądry, czyli stornie.

Między zbiornikami wodnymi zaplanowano ścieżkę edukacyjną dla młodszych gości ZOO, dzięki której można poznać historię Odry i jej wykorzystywanie na przestrzeni dziejów. Dzieci mogą dowiedzieć się więcej o aspektach środowiskowych i skażeniach, a nawet o tym, jak działają filtry do oczyszczania wody.

CENY

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników Odry i Afrykarium jest taka, że wstęp do obu tych obiektów nie jest dodatkowo płatny. Wystarczy kupić bilet do ZOO, by móc z bliska podziwiać faunę i florę mórz, oceanów i naszej rzeki.

Aktualnie bilet normalny do wrocławskiego ogrodu zoologicznego kosztuje 40 złotych. Studenci zapłacą 35 złotych, a wszyscy, którym przysługuje bilet ulgowy (czyli m.in. dzieci, uczniowie czy emeryci) – tylko 30 złotych.

A żeby kupić bilet wcale nie trzeba stać w kolejce do kasy – od niedawna bowiem wejściówki można nabyć także przez internet.

Dowiedz się więcej o cenach biletów do ZOO

GODZINY OTWARCIA

Wrocławskie ZOO jest czynne cały rok. Bez najmniejszych wyjątków, czyli także w niedziele czy święta.

W sezonie letnim, czyli od początku kwietnia do końca września, zwiedzać można od godziny 9 do 18 w dni powszednie, a w weekendy i święta – do godziny 19.

Kasy są zawsze czynne o jedną godzinę krócej. Godziny otwarcia obiektu zmieniają się w zależności od pór roku.

Sprawdź, w jakich godzinach ZOO jest czynne przez cały rok

DOJAZD

Ogród zoologiczny znajduje się przy ul. Wróblewskiego, vis-a-vis kompleksu Hali Stulecia.

Można tam dojechać komunikacją miejską – tramwajami linii 1, 2, 4 i 10 oraz autobusami 145 i 146. Wysiadamy na przystanku „Hala Stulecia”.

Do ZOO można też oczywiście dotrzeć samochodem – od niedawna do dyspozycji wszystkich zmotoryzowanych jest parking podziemny przy Hali Stulecia, dysponujący niemal 800 miejscami postojowymi.

Jest też świetna opcja, by połączyć zwiedzanie ZOO z wycieczką po Odrze. Wystarczy wybrać się w rejs po rzece, przypłynąć statkiem do ogrodu zoologicznego (wysiadamy przy przystani ZOO), a po wizycie w ogrodzie, w ten sam sposób można wrócić do centrum miasta.