Ósemka PWr jedzie znów do Londynu! Wioślarze w prestiżowym wyścigu

Trening Odra River CupJuż 29 marca wioślarze Ósemki Politechniki Wrocławskiej wystartują w The Head of the River Race na Tamizie w Londynie. To mocne rozpoczęcie nowego sezonu.

Regaty odbywają się na Tamizie na dystansie 4,25 mili, czyli 6,8 km.Co dziesięć sekund startuje kolejna załoga. W ubiegłym roku najlepszej drużynie udało się pokonać całą tracę wyścigu w 18 minut. Obecnie zawody na Tamizie to jedne z najbardziej prestiżowych wyścigów. Obowiązuje limit zgłoszeń, więc każda załoga jest weryfikowana.

Studenci w tym tygodniu po raz pierwszy rozpoczną treningi na wodzie. Na regatach w Londynie wystartują: Adrian Bryk (sternik), Paweł Buryn, Maciej Jasiński, Jakub Łanda, Sebastian Łanda, Wojciech Łopuszko, Paweł Penno, Krzysztof Rokita i Adrian Wiktorek.

W tym samym składzie zawodnicy Politechniki Wrocławskiej wywalczyli brązowy medal na ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu.

To nie pierwszy raz, gdy zawodnicy Ósemki startują w wyścigu na Tamizie. We wrześniu ubiegłego roku ścigali się w The Great River Race – rzecznym maratonie (34 km) na łodziach typu pilot gig.