Piknik rodzinny w parku Południowym – 5 sierpnia

Pierwsza niedziela sierpnia w parku Południowym to kolejne spotkanie z „Wrocławianami na Polanie”. Wspólnie z partnerami naszej akcji dla wszystkich wrocławian przygotowaliśmy zajęcia z jogi (PureYoga), ścianka wspinaczkowa i boisko dmuchane, a także zajęcia edukacyjne dotyczące adopcji i tresury czworonogów (Fundacja „2+4”).

To nie wszystko – pokaz karmienia jeży i wiewiórek przygotowało Stowarzyszenie Ekostraż. Jak zwykle będzie także możliwość skorzystania z lekkiego sprzętu sportowego (badminton, bule, turnballe) oraz rozrywek umysłowych (sudoku, krzyżówki).

Dla dzieci przygotujemy ogromne bańki mydlane, a także ćwiczenia oddechowe, piosenki i zabawy logopedyczne (Klub Mamuśki) oraz malowanie twarzy (Centrum Rozwoju Berek) i różnorodne gry i zabawy na świeżym powietrzu (Klubodzieciarnia).

Ponadto prawdopodobnie stowarzyszenie „Lupa” zorganizuje dzieciom czas, ucząc je, jak zrobić coś z niczego, będziemy mogli obejrzeć pokaz capoeiry w wykonaniu członków Stowarzyszenia Capoeiry i Kultury Brazylijskiej Akademia Capoeira, a także tancerzy ze studia tańca Stardance.

W parku zaprezentuje się też przychodnia lekarska Scanmed, której pracownicy zaproszą wrocławian na bezpłatne badania. Będzie można m.in. sprawdzić swój poziom cukru i zbadać ciśnienie krwi.

Oprócz tego jak zwykle będziemy zachęcać do sprzątania po psach, rozdając specjalne woreczki na psie nieczystości, a także promować aktywny tryb życia.

Zapraszamy również wrocławian do przynoszenia własnego sprzętu sportowego i piknikowania w parku.

termin: 5 sierpnia, godz. 13.00-17.00

miejsce: park Południowy

wstęp: wolny

 

W razie niepogody piknik może zostać odwołany.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: wroclawianienapolanie.pl oraz facebook.com/napolanie