Pikniki na Wyspie Słodowej w ramach Miesiąca Rodziny. Sprawdź nadchodzące atrakcje!

wyspa 005-4Od 24 maja do 21 czerwca rodzice i dzieci będą mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów kulinarnych, zdrowotnych, psychoedukacyjnych i wychowawczych. Miesiąc Rodziny to również pikniki, zajęcia sportowe i szansa na wygranie biletów na wielkie wyjścia do kin lub teatrów.

Miesiąc Rodziny upłynie w tym roku tradycyjnie pod znakiem pikników rodzinnych na Wyspie Słodowej. Zaplanowane są one na niedziele: 24 i 31 maja oraz 7 i 21 czerwca, by w ten sposób móc uczcić na Wyspie Słodowej: Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Dziadków i Dzień Ojca. Każdy z tych pikników potrwa od godziny 13.00 do 19.00.

Na Wyspie Słodowej stanie informacyjne miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielać będą porad z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także miasteczko rowerowe na Wyspie Piaskowej. Tegoroczna edycja tej imprezy rozpocznie się piknikiem z okazji Dnia Matki. Od godziny 15.00 dzieci będą mogły obejrzeć spektakl Bajkobusu „Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd”. Po spektaklu w planach jest wycieczka według książki „Szlakiem wrocławskich krasnali”. Najmłodszych czeka też szalona zabawa na dmuchańcach oraz rozgrywki bubble football, czyli piłki nożnej, w którą gra się będąc „ubranym” w dmuchaną kulę.

W tym roku szczególnym zainteresowaniem powinna cieszyć się Akademia Rodzinna. Organizatorzy z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego nawiązali współpracę z instytucjami, które udostępnią ponad 600 miejsc na 30 bezpłatnych warsztatach, między innymi: kulinarnych, zdrowotnych, psychoedukacyjnych i wychowawczych. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak budować właściwe relacje z dzieckiem, w co się z nim bawić, poznają metody asertywnej komunikacji, trenowania pamięci oraz zasady zdrowego odżywiania. Odbędą się także warsztaty dla par, szkolenia pierwszej pomocy oraz zajęcia logopedyczne.

W tym roku rusza również sportowa odsłona Akademii. Miesiąc Rodziny to okazja do skorzystania z bezpłatnych zajęć sportowych. Centra i kluby sportowe zaangażowane w tworzenie karty fitWro specjalnie dla uczestników Miesiąca Rodziny przekazały pulę ponad 800 wolnych miejsc na 80 różnych zajęć sportowych. Dzięki temu za darmo można będzie wybrać się na rodzinne rozgrywki squasha, spotkać się z fizjoterapeutą, skorzystać z siłowni oraz bogatej oferty zajęć fitness. W ofercie znajdują się też zajęcia przygotowane specjalnie dla całych rodzin, mam z dziećmi, seniorów oraz wielopokoleniowe.

Nowością podczas tegorocznego Miesiąca Rodziny jest karta do zbierania punktów za udział w poszczególnych wydarzeniach. Karta znajduje się w harmonogramie wydarzeń, który będzie można otrzymać podczas warsztatów i zajęć oraz w czasie pikników na Wyspie Słodowej. Zebrane punkty pod koniec czerwca będzie można wymienić na atrakcyjne nagrody, takie jak wejściówki do kin, teatrów, klubów fitness.

Na warsztaty i treningi sportowe obowiązują zapisy przez stronę miesiacrodziny.pl. Więcej informacji znajduje się również na facebooku.

Zobacz także

Wyspa Piasek

Wyspa Słodowa