„Płonąca Wyspa” – spektakl na Wyspie Słodowej na Weekend Otwarcia ESK 2016

fot. Kamil Porembiński/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

fot. Kamil Porembiński/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

Otwórzmy Europejską Stolicy Kultury 2016 na Wyspie Słodowej! Spektakle ognia wypełnią pokazy pirotechniczne, dymne oraz płonące instalacje artystyczne.

Trzy dni Weekendu Otwarcia (15-17 stycznia 2016) wypełnione prawie setką wydarzeń kulturalnych zainaugurują rok Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Wśród najważniejszych atrakcji znalazł się spektakl połączony z pokazem świateł – „Płonąca Wyspa – Dwa światy”. Widowisko oparte będzie na przedstawieniu dwóch równoległych światów, charakterystycznych dla architektury Wrocławia.

Fabuła będzie nawiązywać do dwóch najpopularniejszych wizytówek miasta – pomnika Anonimowego Przechodnia i krasnali wrocławskich. Na czas spektakli ożyją zarówno anonimowi przechodnie, jak i krasnale, a Wyspa Słodowa rozbłyśnie światłami. To będzie przepiękne widowisko, które połączy zarówno prawdziwe historie mieszkańców, jak i baśniowe opowieści, które opowiadają o tym, w jaki sposób krasnale znalazły się na wrocławskich chodnikach. Wszystkie spektakle będą otwierane przez konferansjera, który wprowadzi widownię w tematykę przedstawienia.

Pomnik Anonimowego Przechodnia

Pomnik Anonimowego Przechodnia

Spektakl będzie można oglądać 15 i 16 stycznia, od godziny 17:00 do 21:00. W ciągu tych dwóch dni artyści zaprezentują aż szesnaście odsłon tego widowiska. W przedsięwzięcie zaangażowanych jest ponad czterdzieści osób, z czego trzydzieści dwie zobaczymy w akcji na plenerowej scenie w otoczeniu ognia, akrobacji i muzyki, którą przygotowali: Kriss Lee, Konrad i Natalia Rogińscy, Marek Litwin, Amadeusz Naczyński.

Reżyserką widowska jest Aneta Zwierzyńska. Spektakl współtworzą grupy artystyczne m.in. z Dolnego Śląska: Teatr AVATAR (Legnica), Grupa akrobatyczna Space Duo (Złotoryja), Grupa Bessali (Legnica), Flagrantis (Trójmiasto), Kamil Balmas „Cyrik” (Legnica), Grupa Azis Light (Dąbrowa Górnicza).

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia opublikowanego na facebooku.