Pomóż w aukcji na rzecz nieuleczalne chorych dzieci – rekrutacja dla wolontariuszy

Masz trochę czasu i chcesz zrobić coś dobrego? Pomóż nam zorganizować coroczną aukcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Szukamy wolontariuszy do pakowania paczek, transportu i działań w internecie.

 

 

 

 

 

Od dwóch lat w Dzień Życzliwości organizowany przez Biuro Promocji Miasta startują aukcje charytatywne, z których dochód wspiera Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W zeszłym roku sprzedaliśmy prawie 120 przedmiotów, m.in. koszulki z podpisami piłkarzy Śląska Wrocław czy bilet na karmienie lemurów we wrocławskim zoo, bombki własnoręcznie malowane przez Kingę Preis, srebrny medal Mistrza Polski WKS Śląsk, grafikę Stankiewicza. Chcielibyśmy, aby z roku na rok aukcje stawały się coraz większym wsparciem dla Hospicjum i dlatego poszukujemy do pomocy wolontariuszy.

Kogo szukamy? Do obsługi aukcji będziemy potrzebowali 5-8 wolontariuszy. Prace organizacyjne zaczynamy po wakacjach, ale większość wolontariuszy będzie zaangażowana głównie w czasie okołoświątecznym – od połowy listopada do końca grudnia 2012. Ogłoszenie jest skierowane do osób pełnoletnich, zwłaszcza młodych, dobrze obeznanych z internetem (akcja będzie częściowo koordynowana przez internet).

Szukamy wolontariuszy do:
– obsługi i promocji aukcji przez internet – tutaj przydadzą nam się osoby samodzielne, dobrze czujące się w social media i mające doświadczenie z Allegro, albo zdolne takie doświadczenie zdobyć przed listopadem 2012. Czas udziału w akcji – przede wszystkim listopad i grudzień, po około 30-50 godzin miesięcznie.
– transportu przedmiotów do wysyłki – osoby takie powinny być mobilne i mieć prawo jazdy. Ich zadaniem będzie transportowanie wylicytowanych przedmiotów do miejsc wysyłki i czasem do zwycięzców aukcji. Czas głównego zaangażowania: listopad i grudzień, po około 20-30 godzin miesięcznie.
–  pakowania paczek – szukamy tu osób wystarczająco sprawnych manualnie, aby dobrze i szybko zapakować paczkę pocztową i dobrze zorganizowanych. Wymagana dyspozycyjność w listopadzie i grudniu, po około 20-40 godzin miesięcznie.

CV prosimy wysyłać na adres: aukcja@hospicjum.wroc.pl , termin do 28 września 2012 r.

Informacje o Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” powstała w 2007 roku z potrzeby niesienia pomocy małym pacjentom i ich rodzinom w najtrudniejszych chwilach. W tym samym roku została wpisana na listę organizacji pożytku publicznego.  Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest Hospicjum DOMOWYM, ponieważ właśnie dom jest miejscem naszego działania i naturalnym środowiskiem naszych podopiecznych. To bardzo ważne, by ostatnie dni życia dziecko mogło spędzać w otoczeniu kochającej rodziny, w otoczeniu, które tak dobrze zna. Nasi lekarze i pielęgniarki jeżdżą do podopiecznych codziennie, dyżurując 24 godziny na dobę, po to aby dzieci wraz z rodzinami mogły czuć się bezpieczne. Obecnie otaczamy opieką ponad sto dzieci z całego Dolnego Śląska. NFZ pokrywa jedynie niewielką część wydatków związanych z opieką hospicyjno-paliatywną, dlatego Fundacja utrzymuje się głównie dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach oraz ze środków przekazanych w ramach 1% odpisu od podatku dochodowego, który jest dla nas być albo nie być.
  – Chcemy aby nasi pacjenci do końca mogli pozostać w domu, tak gdzie w sposób naturalny czują się „u siebie” otoczeni bliskimi osobami, wśród swoich zabawek” – tłumaczy Beata Hernik-Janiszewska, Doradca zarządu ds. marketingu i PR