Potrzeba rąk do pracy! Prace społeczne na przystani Klubu Wodniaków „Wiadrus”

fot. Pablo Nicolás Taibi Cicare/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Pablo Nicolás Taibi Cicare/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Jedna z wrocławskich przystani wymaga konserwacji. Przyjdź nad Odrę w sobotę (29 sierpnia) i pomóż w uprzątnięciu terenu oraz w przygotowaniach do imprezy „Uśmiech dziecka”.

Wrocławski Klub Wodniaków „Wiadrus” (Oddział Wrocławski PTTK) poszukuje wolontariuszy do pomocy w pracach porządkowych na przystani. Z pewnością na miejscu pojawią się członkowie Klubu, ale ich obecność może okazać się niewystarczająca. Potrzeba rąk do pracy.

Prace społeczne zaplanowane są na sobotę (29 sierpnia). Wszyscy skorzy do pomocy mieszkańcy miasta powinni pojawić się nad Odrą o godzinie 12:00, przy ulicy Rzeźbiarskiej 6. W planie jest uporządkowanie terenu wokół przystani, uporządkowanie pomieszczeń, przygotowanie sprzętu wodnego na najbliższą imprezę dla dzieci, wyznaczenie osób do obsługi imprezy dla dzieci z rodzinnych domów dziecka.

Dzięki wodniakom będzie można nie tylo zadbać o przystań, ale też pomóc w organizacji akcji dla dzieci z domów dziecka i rodzin niezamożnych „Uśmiech dzieci”. Dzięki pracy włożonej w przygotowania, mali Wrocławianie już 6 września będą mieć swoje święto. Impreza będzie tym bardziej udana jeśli uda się zebrać upominki: przybory szkolne, zeszyty, pióra, zabawki, maskotki, sprzęt sportowy. Zachęcamy do dzielenia się tymi przedmiotami. Darowizny można złożyć w punkcie PTTK Wrocław-Rynek lub na przystani WKW Wiadrus.

Już teraz można zaprosić znajomych i dołączyć do wydarzenia na facebooku.