Projekt Katarzyny Kowalik przyszłym Pokojem Życzliwości!

Już wkrótce na twarzy setek najmłodszych pacjentów dziecięcych oddziałów szpitalnych w całej Polsce pojawi się promienny, życzliwy uśmiech. W szpitalach powstaną pełne pastelowych barw „Pokoje Życzliwości”, w których dzieci będą mogły się bawić, oglądać filmy czy grać w ogromne warcaby. To wszystko za sprawą organizatorów przedsięwzięcia – Stowarzyszenia Pozytywne.com oraz Biura Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia, którzy wraz z kapitułą konkursową wybrali najlepszy projekt zakończonego kilka dni temu konkursu na wizualizację „Pokoju Życzliwości”.

Kapituła konkursowa złożona z przedstawicieli Stowarzyszenia Pozytywne.com, Biura Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia, Akademii Sztuk Pięknych (patronem honorowym konkursu był J.M. Rektor wrocławskiej ASP – prof. zw. Jacek Szewczyk), lekarzy oraz pedagogów dziecięcych wybrała zwycięski projekt spośród szesnastu nadesłanych wizualizacji. Poziom prac był bardzo wysoki, dlatego wybór najlepszego nie był łatwym zadaniem. Po kilkugodzinnych obradach wyłoniono zwycięski projekt autorstwa Katarzyny Kowalik.

Pokój projektu Katarzyny Kowalik dzieli się na cztery strefy: czytelnię, strefę artysty, zabaw oraz edukacji. Wykorzystane zostały rozwiązania własne, co sprawia, że pokój jest autorski i jedyny w swoim rodzaju. Zaprojektowane elementy wyposażenia są bezpieczne dla dzieci, mają ergonomiczną oraz nowoczesną formę. Dzięki temu „Pokój Życzliwości” będzie miejscem, które przyniesie chorym dzieciom wiele radości i zabawy, pomagając im w trudnych chwilach. Pokoje będą wyposażone w sprzęt audiowizualny, gry edukacyjne, zabawki, biblioteczkę z książkami.

Pokoje Życzliwości” to akcja związana z obchodami Dnia Życzliwości. Święto to obchodzone jest przez wrocławian 21 listopada i ma na celu propagowanie życzliwości wśród ludzi. Pragniemy, aby 21 listopada stał się oficjalnym dniem życzliwości, dlatego na stronie www.dzienzyczliwosci.pl zbieramy głosy poparcia. Teraz jednak skupiamy się na poszukiwaniu sponsorów, którzy zechcieliby pomóc w realizacji projektu „Pokoju Życzliwości”.