Przyjdź na kino plenerowe i koncerty na otwartej scenie

Drugi weekend sierpnia na Wyspie Słodowej to kumulacja wydarzeń muzycznych, tanecznych, sportowych i rodzinnych. W programie m.in. koncerty, kino plenerowe, warsztaty dla dzieci i rodziców, gry planszowe i „dmuchańce”.

Acoustic Cookies, Evidence Based Medicine i goście to muzyczna propozycja na piątkowy wieczór na Wyspie Słodowej. Usłyszymy m.in. covery w oryginalnych aranżacjach oraz muzykę elektroniczną połączoną z elementami gitarowych brzmień i charakterystycznym wokalem. Koncerty w ramach Otwartej Sceny kontynuować będziemy w sobotę, kiedy to na scenie zaprezentuje się niezwykłe rockowe trio Blind Cow oraz prawdziwa muzyczna torpeda – zespół Czwarty Poziom.

W kinie plenerowym weekend z filmami nagradzanymi na międzynarodowych festiwalach. Na seanse pod chmurką zapraszamy aż trzy razy: w piątek, sobotę i niedzielę, zawsze o godz. 21.00. Na wielkim ekranie zobaczymy filmy: „Pogorzelisko”, „Tango libre” oraz „Królestwo zwierząt”.

W niedzielę wiele atrakcji dla rodzin. W ramach Biblioteki Plenerowej dzieci przygotują prace graficzne. Zorganizowana zostanie także wyprawa z przewodnikiem w poszukiwaniu „Kociego Zaułka” oraz spotkanie z Bardzo Głodną Gąsienicą – prowadzone w języku angielskim. Podczas Wyspy Dzieci na najmłodszych czekać będzie wielka giełda zabawy oraz zajęcia ekologiczne pod chmurką, które z powodu deszczu nie mogły się odbyć w ubiegłym tygodniu. Z kolei rodzice będą mogli nauczyć się kołysanek i innych piosenek dziecięcych, biorąc udział w warsztatach „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”. W godz. 17.30-19.00 odbędą się także zajęcia fitness4kids, czyli zabawa taneczna dla małych i dużych. W repertuarze Klasyki na Wyspie usłyszymy hity nienadęte w wykonaniu Vratislavia Art Trio. Tradycyjnie będzie można też wziąć udział we wspólnym śpiewaniu, które rozpocznie się o godz. 15.00. W niedzielę na Wyspie Słodowej spróbujemy również przeciwdziałać nadmiernym kradzieżom rowerów – od godz. 14.00 dołączą do nas członkowie akcji społecznej „Skradzione bicykle”.

Amatorów sportu zapraszamy na Sportową Wyspę, gdzie już od soboty ćwiczyć będziemy grę w bule, football amerykański, wspinaczkę, przeciąganie liny oraz łucznictwo. W niedzielę na Wyspie Piaskowej rozrywkę znajdą także miłośnicy frisbee, a w godz. od 16.00 do 17.00 profesjonalnych rad udzieli instruktor nordic walking. Ponadto dowiemy się, jak ważny w kontekście zdrowego stylu życia  jest recykling, a osoby z problemami zdrowotnymi będą mogły skorzystać z pomocy dyplomowanego fizjoterapeuty – Pana Kręgosłupa.

Program wydarzeń:

Piątek 8.08

 • 18.00 – Otwarta Scena: zagrają: Acoustic Cookies, Evidence Based Medicine i goście
 • 21.00 – Kino Plenerowe: film „Pogorzelisko”

Sobota 9.08

 • 15.00-20.00 – Sportowa Wyspa: bule i football amerykański, przeciąganie liny, wspinaczka, łucznictwo (Wyspa Piaskowa)
 • 18.00 – Otwarta Scena: koncert zespołów Blind Cow i Czwarty Poziom
 • 21.00 – Kino Plenerowe: film „Tango libre”

Niedziela 10.08

 • 13.00-18.00 – Biblioteka Plenerowa: m.in. spacer z przewodnikiem, spotkanie z „Bardzo Głodną Gąsienicą” (w języku angielskim)
 • 13.00-19.00 – Wyspa Gier: gry logiczne
 • 14.00-18.00 – Wyspa Dzieci: wielka giełda zabawy, ekozabawy pod chmurką oraz warsztaty śpiewu dla rodziców „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” (godz. 14.30 i 16.00)
 • 14.00-19.00 – Akcje Społeczne: „Skradzione bicykle”
 • 15.00-20.00 – Sportowa Wyspa: bule, nordic walking, freesbee ultimate, przeciąganie liny, wspinaczka, łucznictwo (Wyspa Piaskowa)
 • 15.00 – Śpiewająca Wyspa: wspólne śpiewanie piosenek M. Grechuty, K. Krawczyka, Czerwonych Gitar i innych
 • 16.30 – Klasyka na Wyspie: „Hity nienadęte”, czyli popularne melodie w jazzującej formie, wystąpi Vratislavia Art Trio
 • 17.30-19.00 – Taneczna Wyspa: zajęcia fitness4kids – zabawa dla małych i dużych
 • 21.00 – Kino Plenerowe: film „Królestwo zwierząt”

W razie niepogody impreza może zostać odwołana. Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.