Rockowe granie i bajki z morałem. Weekend na Wyspie Słodowej

Lekcje tańca, koncerty, turniej siatkówki, kino w plenerze, pokaz ratownictwa wodnego… To tylko część atrakcji nadchodzącego weekendu na Wyspie.

Weekend jak co tydzień rozpocznie się na Wyspie Słodowej koncertowo. W piątkowy wieczór na plenerowej scenie zagra zespół Blue Balls Effect. Grupa w 2012 roku wygrała program Reccover stworzony przez telewizję studencką KampusTV. Już niebawem w sprzedaży ukaże się ich debiutancka płyta „You’re Halfway There”.

Na scenie wystąpi również formacja TripouT. Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów we wrocławskich klubach, można spotkać ich m.in. w Alibi, Madnessie, Od Zmierzchu Do Świtu czy Liverpoolu. Po koncercie, o godz. 21.00 rozpocznie się kino plenerowe. Podczas seansu wyświetlany będzie film „Szyfry wojny”. W roli głównej Nicolas Cage.

24 sierpnia na Wyspie Piaskowej poznamy kolejny sport nieolimpijski – ratownictwo sportowe. Pod okiem zawodników z Wrocławskiej Drużyny Ratowniczej (WDR) każdy z odwiedzających wyspę będzie mógł poznać konkurencje rozgrywane w ramach tej dyscypliny, obejrzeć sprzęt, a także zapoznać się ze stosowanymi w tym sporcie technikami.

Podobnie jak w poprzednim tygodniu rozegrany zostanie także turniej siatkówki plażowej. Rozgrywki mają charakter otwarty,  udział mogą wziąć zespoły dwuosobowe zarówno amatorskie jak i profesjonalne.

Najmłodszych zapraszamy na Wyspę Słodową od godz. 16.00. Specjalnie dla nich aktorzy Wrocławskiego Teatru Lalek wystawią dwa spektakle na mobilnej scenie Bajkobusu. W repertuarze: historia z dreszczykiem – „Dzwon grzesznika” oraz przestroga dla wszystkich małych bałaganiarzy – „Czarownica z mostka”.

W sobotni wieczór na scenie wystąpią zespoły Kavnacka oraz ATME. Podczas sobotniego seansu kina plenerowego ponownie przeniesiemy się w czasy wojny, tym razem będzie to wojna secesyjna. Na wielkim ekranie pojawi się film „Wzgórze nadziei” – wzruszająca opowieść o miłości i tęsknocie za pokojem w pochłoniętym walką kraju.

W niedzielę pożegnamy gry planszowe. Podczas ostatniego spotkania z planszówkami w wypożyczalni pojawią się tytuły cieszące się największą popularnością podczas poprzednich spotkań oraz tzw. „białe kruki”. Jak co tydzień będzie można skorzystać z gier przygotowanych przez Stowarzyszenie Druga Runda na miejscu, a także kupić ulubione egzemplarze w prowadzonym sklepiku.

Po raz ostatni odbędą się także warsztaty taneczne. Projekt „Zatańcz na Wyspie Słodowej” zakończą tańce w rytm najlepszych hitów muzycznych. Do wyboru m.in. zumba, bachata, salsa oraz latino solo. Nowo poznane kroki będzie można wykorzystać podczas Party On Island, czyli połączonej z animacjami zabawy pod gołym niebem, podczas której każdy aktywny uczestnik otrzyma w prezencie fluorescencyjną opaskę.

Ponadto będzie można skorzystać także z toru do gry w boule oraz stanowisk do badmintona. Szczegółowe informacje na temat realizowanych wydarzeń dostępne są na stronie wyspa.wroclaw.pl. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.