Ruszył Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej – Polsailing 2017

26 czerwca ruszyła piąta już edycja Polsailing, czyli Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej skierowanego przede wszystkim do dzieci ze szkół podstawowych. Zajęcia z żeglarstwa prowadzone w ramach tegorocznej edycji odbywają się również we Wrocławiu.

Od 26 czerwca do 2 września w Uczniowskim Klubie Sportowym Żeglarz przy ul. Osobowickiej 70 we Wrocławiu odbywają się zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, które dotychczas nie miały styczności z żeglarstwem i sportami wodnymi. W każdym ośrodku, również w stolicy Dolnego Śląska, w zajęciach może wziąć udział łącznie 100 osób. Dwutygodniowe warsztaty odbywają się w pięciu turnusach do wyboru.

Pierwszy tydzień zajęć, w terminie do wyboru:
26 – 30 czerwca
3 – 7 lipca
10 – 14 lipca
17 – 21 lipca
24 – 28 lipca

Drugi tydzień zajęć, w terminie do wyboru:
31 lipca – 4 sierpnia
7 – 11 sierpnia
14 – 18 sierpnia
21 – 25 sierpnia
28 sierpnia – 1 września

Ponieważ grupy składają się maksymalnie z 20 osób, instruktorzy podchodzą do każdego uczestnika indywidualnie i mogą skoncentrować się na doskonaleniu predyspozycji danego dziecka.

Zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej są bezpłatne. Każdy uczestnik powinien wykupić jedynie ubezpieczenie NNW w cenie 10 zł, które zapewnia pełny zakres ochrony w wymiarze całodobowym i jest ważne do końca 2017 roku.

Więcej szczegółów na temat Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej oraz formularz rejestracji można znaleźć na stronie internetowej http://www.polsailing.pl.

Poza Wrocławiem ośrodkami zajęć z żeglarstwa jest również Szczecin, Gdynia, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Pszczyna i Kraków. W niektórych miastach dzieci w wieku od 9 do 12 lat mogą uczestniczyć także w warsztatach z windsurfingu. Projekt realizowany jest od 5 lat w przypadku żeglarstwa w klasie Optimist, natomiast zajęcia z windsurfingu dołączono do programu w 2015 roku.