Smooth jazz na Barce Tumskiej

Miłośnicy jazzu granego na żywo powinni rezerwować najbliższy, czwartkowy wieczór. W ramach cotygodniowych Jazzowych Czwartków na Barce Tumskiej wystąpi ponownie Kasia Pakowska Band.

To już kolejny organizowany w tym miejscu bezpłatny koncert młodych wrocławskich jazzmanów. W poprzednim tygodniu wystąpił nyski zespół In Jazz Quartet, inaugurując kolejny sezon koncertowy nowej muzycznej sceny we Wrocławiu. Tym razem królować będzie smooth jazz, ale nie zabraknie też coverów światowych przebojów w wykonaniu młodej, obiecującej wokalistki.

Muzycy są studentami Akademii Muzycznej i wrocławskiej Szkoły Jazzowej. Wystąpią w składzie: Kasia Pakowska (wokal), Michał Bocek (perkusja), Marcin Gontarek (gitara basowa) oraz Bartłomiej Ziętara (keyboard). Od dłuższego czasu grają standardy jazzowe, w tym m.in. utwory Elvisa Costello, Gershwina, Cole Portera, Nat King Cole, a także własne kompozycje.

– Zespół oczarowuje nie tylko kunsztem instrumentalistów, ale także głosem wokalistki, która już teraz zapowiadana jest jako przyszła Flora Purim polskiej sceny jazzowej. To właśnie oni urzekli swoimi wykonaniami wrocławską publiczność podczas październikowego koncertu – mówi Zbigniew Pasieka, dyrektor Hotelu Tumskiego. – Jutrzejszy występ odbędzie się w ramach Jazzowych Czwartków, podczas których promujemy młodych wrocławskich twórców. Tak jak dotychczas, wstęp na koncert jest bezpłatny. Rozpocznie się o godz. 19.00 w Pubie Tawerna na Barce Tumskiej przy Hotelu Tumskim.

Więcej informacji o koncercie: http://hotel-tumski.com.pl/hotel/32626.xml