Strefa aktywności – dla każdego coś miłego

Czas się poruszać! 12 maja przede wszystkim zapraszamy na grę miejską, na którą można było zapisać się tutaj >>. Komu się nie udało, nic straconego.

Lasy Państwowe zapewnią wiele atrakcji związanych z nauką o życiu w lesie. Spacerowicze będą mieli okazję obejrzeć dwie wystawy – Muzeum Nurkowania przygotowało wystawę „K.H. Klingert i okręty podwodne XVII i XVIII w.”, a Centrum Historii Zajezdnia wystawę „Historai żeglugi na Odrze”. Ponadto sporo atrakcji zapewni Miasteczko Artystów. Bulwar nad Odrą wypełni kolekcja obrazów, a sami artyści zademonstrują swój warsztat, tworząc na żywo w plenerze. Studenci Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu będą prezentować swoje lalki w Diabelskim Pochodzie. Ale to nie wszystko – największa gratka to żeglowanie i zwiedzanie.

Fundacja Hobbit zapewni rejsy jachtem i regaty kajakowe, a z bulwaru odpływać będą statki, którymi będzie można się przepłynąć po wykupieniu biletu (część dochodu z biletów zostanie przeznaczona na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci). Obejrzeć będzie można jednostki WOPR i Policji Wodnej przycumowane do bulwaru (odbędzie się pokaz służb na Odrze), a dla zwiedzających otwarte zostaną: JAZ Wrocław 1, Fundacja Otwarte Muzeum Techniki, Port Miejski oraz pchacz TUR-77 (zacumowany do bulwaru im. Marii i Lecha Kaczyńskich).

Zwiedzanie Portu Miejskiego od godz. 12.00 do godz. 17.00 –  co godzinę, maksymalnie 20 osób na grupę, miejsce: ulica Kleczkowska 50

Zwiedzanie JAZ Wrocław 1, od godz. 11.00 do godz. 15.00,  miejsce: Most Pomorski

Zwiedzanie Fundacja Otwarte Muzeum Techniki,
miejsce: Wybrzeże Wyspiańskiego 27

Ahoj przygodo!