Styczniowy „Fitness na Pergoli”: nordic walking i pilates

fot. miejscowka/ (CC BY-ND 2.0)/ flickr.com

fot. miejscowka/ (CC BY-ND 2.0)/ flickr.com

Pierwsza okazja do wspólnych ćwiczeń w tym miesiącu nadarzy się już w niedzielę, 10 stycznia.W ramach programu „Miasto w Formie” zaplanowano zarówno zajęcia rozciągające jak i aerobowe.

W niedzielę, 10 stycznia, w sali wielofunkcyjnej przy Hali Stulecia będzie można bezpłatnie wziąć udział w zajęciach ABT i Pilates z Lady Fitness Club i fitWRO.

ABT to trening brzucha,ud i pośladków, który jest formą aerobiku. Zajęcia rozpoczyna krótka rozgrzewka, następie wykonywane są serie ćwiczeń przy wykorzystaniu ciężaru własnego ciała. Muzyka towarzyszyć będzie również pilatesowi, czyli treningowi całego ciała, który jest inspirowany elementami jogi, baletu i ćwiczeń siłowych. Pilates wzmacnia mięśnie całego ciała, uelastycznia je i zapobiega bólom pleców oraz kontuzjom.

Wszystkie osoby, które zapiszą się na zajęcia w sali wielofunkcyjnej proszone są o zabranie własnych karimat. Jeśli ktoś nie posiada karimaty, istnieje możliwość wypożyczenia.

Tydzień później, 17 stycznia, odbędą się plenerowe zajęcia Nordic Walking z Acteam. Warto zabrać na nie własne kijki, ale jeśli ktoś ich nie posiada, istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia na czas treningu. Do dyspozycji uczestników będzie przygotowanych 50 par kijów. Osoby zainteresowane wypożyczeniem proszone są o wcześniejsze wysłanie zgłoszenia ze strony: http://miastowformie.pl/wypozyczeniekijkow.

Na treningi obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkie zajęcia odbywają się od godziny 12:00 do 14:00. Zapisy: http://miastowformie.pl/zimanapergoli.