Trwa renowacja Kładki Zwierzynieckiej

19 czerwca kładka Zwierzyniecka, która jest częstym miejscem przeprawy przez Odrę z ul. Na Grobli w stronę Wielkiej Wyspy, została zamknięta dla pieszych i rowerzystów. Rozpoczęto tam bowiem prace renowacyjne, które odnowią i wzmocnią konstrukcję powstałą jeszcze w latach 70. Jakie postępy obserwujemy po miesiącu od rozpoczęcia działań remontowych?

Kładka Zwierzyniecka

Renowacja kładki Zwierzynieckiej trwa w najlepsze. Część konstrukcji została już zdemontowana i przygotowana do dalszych prac.

– Na remontowanej kładce Zwierzynieckiej jest już zdemontowana większość pomostu. Wykonawca przygotowuje się do prac związanych z czyszczeniem i zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej. Schody po północnej stronie zostały już wyburzone, a w miejscu, gdzie wybudowany będzie podjazd, firma wykonała już pale fundamentowe i przygotowuje się do budowy przyczółka i filarów zjazdu czytamy na profilu facebookowym Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

W kolejnym etapie prac remontowych zostanie wymieniona nie tylko sama nawierzchnia kładki, ale także balustrady. Przy okazji przebudowana zostanie również znajdująca się tam sieć energetyczna należąca do Tauron SA oraz MPWiK.

Zakończenie prac zaplanowano na 31 października 2017 roku. Jesienią rowerzyści i spacerowicze (także osoby niepełnosprawne) będą już mogli poruszać się nową, wygodniejszą kładką łączącą dwa brzegi Odry.

Zobacz także

Kładka Zwierzyniecka