Tumski Cup 2014: Smoki powracają nad Wrocław

27 września już po raz piąty – jubileuszowy – odbędzie się Tumski Cup, czyli wyścigi na łodziach smoczych na Odrze. Przyjdź na Wyspę Bielarską zmierzyć się z wiosłami!

Zawody odbywają się  na Odrze przy Hotelu Tumskim i Barce Tumskiej. Sobotnia impreza rozpocznie się o 10:00 i potrwa do 18:00. Towarzyszące wyścigom atrakcje zlokalizowane są także na Wyspie Bielarskiej obok kompleksu hotelowego.

W Tumski Cup zapowiedzieli swój  udział profesjonaliści – drużyny m.in. z Polski, Czech i Niemiec – oraz amatorzy. Tegoroczne zawody to okazja do rewanżu dla ekip Wrocław ESK 2016 i World Games 2017, których wyścig będzie wisienką na torcie Tumski Cup. Efektownym pojedynkom łodzi, które przypominają prawdziwe baśniowe smoki, akompaniować będą m.in.: muzyka na żywo, pokazy nietypowych dyscyplin sportowych  i atrakcje dla dzieci (malowanie twarzy, mini boisko do piłki nożnej dla maluszków, jazda na dmuchanym byku, łowienie rybek, dmuchany zamek). Na całodniowym festynie rodzinnym nie zabraknie również pysznego jedzenia –  serwowanego przez kucharzy z Hotelu Tumskiego.

Tumski_Cup_2014_plakat

Wstęp, jak zawsze, wolny!

  • Tumski Cup 2014
  • 27.09.2014
  • godz. 10.00-18.00
  • Hotel Tumski&Barka Tumska, Wyspa Bielarska

Organizatorami zawodów są: Paweł Rańda, srebrny medalista olimpijski z Pekinu, wrocławski Hotel Tumski wraz z Barką Tumską, Towarzystwo Sportowo Turystyczne przy Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja SA oraz Fundacja Pro Culturae Bono. Impreza powstaje przy wydatnym wsparciu Biura Promocji Miasta.

Zobacz także

Barka Tumska