Tumski Cup 2017 – relacja z wyścigów smoczych łodzi

Wyścigi smoczych łodzi już od ośmiu lat goszczą we Wrocławiu w ramach Tumski Cup. Pod koniec czerwca ponad dwunastometrowe, zdobione łodzie i drużyny nimi pływające po raz kolejny rywalizowały o medale. Ale, jak podkreślają zawodnicy, tego dnia liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

W zawodach wzięło udział 13 drużyn, które rywalizowały w czterech kategoriach: sport, mix, lejdis oraz open. Wyłoniono także zwycięzców w kategorii generalnej. Kto zwyciężył? Możecie przekonać się, zaglądając do artykułu Tumski Cup: wyniki zawodów.

Oprócz zawodów, które odbyły się na Odrze na wysokości Ostrowa Tumskiego, wiele działo się także na lądzie. Z Bulwaru Xawerego Dunikowskiego zawodnikom kibicowali obserwatorzy, dlatego emocje sięgały zenitu zarówno wśród walczących o zwycięstwo, jak i wśród widzów.

Piknik rodzinny był także okazją do bliższego poznania kultury i sztuki Chin, które są kolebką wyścigów na smoczych łodziach. Warsztaty i zajęcia z samoobrony czy występy artystów to tylko niektóre z atrakcji, jakie towarzyszyły 24 czerwca uczestnikom i obserwatorom zawodów.

Dziś przypominamy – w wielkim skrócie – jak bawili się wrocławianie nad Odrą. Zapraszamy do obejrzenia reportażu.