Tumski Cup 2019: relacja z zawodów i galeria

Tumski Cup 2019 za nami! W wyścigach smoczych łodzi wzięło udział 15 osad. Najlepsze w swoich kategoriach okazały się: TST Leadies Dragon Team Wrocław, Groszmal Groszowice i Kogeneracja SA Wrocław.

Na Odrze 15 czerwca odbyło się 20 biegów – najpierw na czas, a później finałowe. Rywalizacja była zacięta, o czym najlepiej świadczyły czasy poszczególnych osad.

W kategorii Ladies zwyciężyła osada TST Leadies Dragon Team Wrocław  przed Trans eu. Grils  i Grupą Rekreacyjno-Sportową.

W kategorii Open zwyciężyła osada Groszmal Groszowice przed Wrocławskim Parkiem Wodnym i KTW Wrocław.

W kategorii Mikst zwyciężyła osada Kogeneracja SA Wrocław przed Stegielmeyer Stolno i KTW Wrocław.

Dużo działo się nie tylko na rzece, ale także na scenie. Instytut Konfucjusza przygotował pokaz tradycyjnego tańca chińskiego i tai chi, a także koncert na chińskich instrumentach: guzheng i erhu. Wszyscy chętni mogli również wziąć udział w konkursach i wygrać nagrody od wrocławskiego Aquaparku. Biegi finałowe poprzedził występ zespołu Krzykaśki.

Puchary i medale zawodnikom wręczył Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i pomysłodawca Tumski Cup Paweł Rańda. Obfitujący w emocje dzień zakończył koncert zespołu Francis Tuan.

Na Bulwarze Dunikowskiego odbył się również piknik rodzinny, a partnerzy wydarzenia dostarczyli moc atrakcji dzieciom i dorosłym. Na głodnych i spragnionych czekały foodtrucki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.