Tumski Cup: miasteczko sportów The World Games 2017

W ramach Tumski Cup 2017 na Bulwarze Dunikowskiego powstanie miasteczko sportów The World Games 2017 z licznymi atrakcjami.

W sobotę 24 czerwca na młodszych i starszych uczestników imprezy czekają przygotowane przez organizatorów The World Games 2017 warsztaty z czterech dyscyplin:

• korfball – dyscyplina przypominająca połączenie koszykówki z piłką ręczną.Zadaniem rywalizujących ze sobą dwóch drużyn składających się z czterech kobiet i czterech mężczyzn jest wrzucenie piłki do kosza przeciwników, który zamocowany jest na specjalnym słupie
  • mini unihokej – sport drużynowy, w którym zawodnicy grający w polu za pomocą specjalnych kijów zakończonych blendą próbują skierować plastikową piłkę do bramki rywala. Podczas meczu zawodnik może kontrolować piłeczkę jedynie blendą, bez użycia rąk, ramion ani głowy. Jedynie raz może użyć innych części ciała (przed kolejnym dotknięciem piłki ciałem, musi najpierw posłużyć się blendą). Zwycięzcą w meczu zostaje zespół, który zdobędzie większą liczbę bramek niż rywal.Czas gry wynosi 3×20 minut efektywnego czasu.
  • ergometr wioślarski – umożliwia wyścig wioślarski… bez wody! Odwzorowuje czynności, które normalnie wykonuje wioślarz i pozwala na całoroczny terening i rywalizację. Często spotyka się go na siłowniach, trening wspiera wydolność, pracę serca i rozwój całej sylwetki, angażując do pracy ok. 95% mięśni.
  • kajak polo – gra drużynowa, w której zawodnicy rywalizują ze sobą w dwóch 5-osobowych zespołach. Ich celem jest umieszczenie piłki w bramce przeciwnika za pomocą wioseł lub rąk. W kajak polo nie ma stałego bramkarza. Jego funkcje pełni gracz znajdujący się najbliżej bramki. Niezwykle spektakularna bitwa morska trwa 20 minut: 2 połowy po 10 minut.

Ponadto, w miasteczku The World Games za pomocą wirtualnej rzeczywistości poznamy bliżej część sportów nieolimpijskich. Licznym atrakcjom będą towarzyszyć konkursy z nagrodami – gadżetami The World Games.

Zapowiada się sportowa impreza dla wszystkich!

Tumski Cup: Zapraszamy na zawody smoczych łodzi

Tumski Cup: warsztaty samoobrony i pokazy sztuk walki

Wyścigi smoczych łodzi: czym są i skąd się wzięły?

Tumski Cup: harmonogram i zasady zawodów

Tumski Cup: chińska kultura podczas wyścigów smoczych łodzi

Tumski Cup: spotkajmy się przy WRO

Tumksi Cup: to oni będą rywalizować w wyścigach smoczych łodzi