TumskiCup 2018: Chińska kultura podczas wyścigów smoczych łodzi

W czasie Tumski Cup będzie okazja poznać bliżej chińską kulturę i sztukę. Z okazji wyścigów smoczych łodzi szereg aktrakcji przygotował wrocławski Instytut Konfucjusza.

Wszyscy, którzy w najbliższą sobotę odwiedzą Bulwar Xawerego Dunikowskiego, będą mogli wziąć udział w warsztatach chińskiej kaligrafii. Przedstawiciele Instytutu Konfucjusza będą także obecni na scenie. Zaprezentują grę na tradycyjnym chińskim instrumencie szarpanym GuZheng przypominającym cytrę oraz pokaz Tai-Chi.

Instytut Konfucjusza Uniwersytetu Wrocławskiego działa już od 10 lat, oferując kursy języka chińskiego na różnych poziomach zaawansowania, przybliżając zainteresowanym kulturę Państwa Środka poprzez liczne organizowane przez nauczycieli i wolontariuszy warsztaty i wydarzenia kulturalne. Instytut daje możliwość nauki języka w różnej formie – osoby rozpoczynające swoją przygodę z językiem chińskim mają możliwość uczestniczyć w odbywających się popołudniami kursach. Bardziej zaawansowaną formą jest uczestnictwo w Studium Języka i Kultury Chin, gdzie studenci Uniwersytetu Wrocławskiego i kadra akademicka mają możliwość pogłębienia swojej wiedzy tak w zakresie języka, jak i kultury, zwyczajów, literatury i historii Chin. Osoby spoza Uniwersytetu Wrocławskiego mogą natomiast skorzystać z oferty edukacyjnej Studium Kultury Chin. Studenci i uczestnicy kursów odbywających się w Instytucie Konfucjusza mają możliwość skorzystania z szerokiej oferty stypendialnej, która pozwala na wyjazdy w ramach studiów czy kursów na różnych chińskich uczelniach w ramach programów CI Scholarship i Confucius China Study, a także szkół letnich czy zimowych – Summer Camp i Winter Camp w Pekinie oraz Xiamen.

Oferta edukacyjna Instytutu dostępna jest na stronie ik.uni.wroc.pl/pl