TumskiCup 2018: Lifesaverzy nauczą dzieci pierwszej pomocy

Woda to żywioł i czasem trzeba umieć przeciwstawić się mu. Dlatego, przy okazji odbywających się na Odrze wyścigów łodzi smoczych, na lądzie znajdzie się grupa zapaleńców, którzy potrafią uratować życie w sytuacji zagrożenia. Zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi do stanowiska Livesaverów. Najmłodsi poszukiwacze przygód nauczą się jak nieść pomoc innym w sytuacji zagrożenia.

Lifesaver Team to grupa ludzi – pasjonatów, przyjaciół z pracy – która w oparciu o nabytą na specjalistycznych kursach wiedzę, przygotowała autorski program szkoleń oparty głównie na ćwiczeniach praktycznych. Od 2017 roku, w ramach inicjatywy, przeszkolonych zostało blisko 90 pracowników firmy Trans.eu.

Celem na najbliższe lata jest szerzenie idei udzielania pierwszej pomocy również poza siedzibą Trans.eu – w społecznościach lokalnych oraz wśród pracowników innych firm.

Podczas Tumski Cup 2018 będzie okazja do nauczenia się i sprawdzenia w praktyce, jak poprawnie wykonywać RKO (również z pomocą AED), jak reagować w przypadku zadławienia czy utraty przytomności, a także co zrobić w razie silnego krwotoku.
Będzie można spróbować również swoich sił na profesjonalnym sprzęcie, którego na co dzień używają Lifesaverzy oraz zadać nurtujące pytania dotyczące pierwszej pomocy. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji oraz konkursy z nagrodami.

***

Trans.eu Group to firma technologiczna, wspierająca branżę transportową. Główny produkt firmy, platforma transportowa, jest dzisiaj jednym z niezbędnych narzędzi pracy w tej gałęzi gospodarki. Platforma wspiera swoich użytkowników, oferując pakiet dodatkowych usług w ramach oferty spółek z Grupy Trans.eu, w tym system specjalistycznych ubezpieczeń dla transportu, faktoring, windykacja, usługi prawne, certyfikacja ISO28000 czy sprzedaż kart paliwowych.

Firma powstała we Wrocławiu w 2004 roku i posiada obecnie 10 oddziałów w Europie i Azji. Główna siedziba firmy mieści się w Wysokiej pod Wrocławiem. Trans.eu zatrudnia blisko 300 pracowników, natomiast w całej grupie kapitałowej pracę znalazło około 600 osób. W 2018 roku firma znalazła się na 3. miejscu prestiżowej listy Great Place to Work wśród firm zatrudniających do 500 pracowników. Według rankingu, to najlepsze miejsce pracy w tej kategorii na Dolnym Śląsku i jedyna firma z polskim kapitałem wśród tych, które otrzymały wyróżnienia.
Trans.eu już poraz drugi zostało partnerem Tumski Cup 2018.

– To świetna impreza promująca ten wciąż mało znany sport, jakim są wyścigi na smoczych łodziach. We Wrocławiu mamy już 5 takich łodzi i kilka prężnie rozwijających się drużyn, biorących udział w międzynarodowych zawodach. Warto wspierać takie inicjatywy – mówi Justyna Skorupska, Employer Branding Manager w Trans.eu Group.

– Oczywiście, nasza osada również weźmie udział w zawodach. Dla nas, jako firmy, to doskonała okazja do integracji poza pracą, a także promocja aktywnego, zdrowego trybu życia.  Mimo że nasze drużyny dopiero zaczynają przygodę ze smoczymi łodziami, podczas Tumski Cup liczymy na ogromne emocje sportowe i, jak zawsze, doskonałą zabawę – dodaje.