UKS Żeglarz

Podczas Dnia Odry UKS Żeglarz opowie o wrocławskim żeglarstwie. Zaprezentuje kilka łódek, na których w regatach startują zawodnicy klubu. O sobie, swoich dalekich wyprawach i najnowszej książce żeglarskiej opowie kapitan Ewa Skut.

Klub UKS „Żeglarz” istnieje od 2000 roku. Działa na zasadzie stowarzyszenia zarejestrowanego w ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Wrocławia. Prowadzi szkolenia żeglarskie dla dzieci i młodzieży. We współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim realizował programy „NIVEA Błękitne Żagle” oraz „ENERGA Saling”. Zapewnia wykwalifikowana kadrę z uprawnieniami trenerskimi i instruktorskimi. Wszyscy instruktorzy są doświadczonymi zawodnikami z licznymi trofeami regat w Polsce, Europie i na świecie. Ich wychowankowie zdobywali tytuły Mistrzów Polski i Europy oraz wysoko plasowali się w Mistrzostwach Świata i w rankingach ogólnopolskich.

Dla klubu oprócz osiągnięć sportowych ważna jest także sama przygoda, jaką jest żeglarstwo – alternatywa dla spędzania czasu przed komputerem, tabletem czy telewizorem. Wspólna zabawa na wodzie, pokonywanie własnych słabości, zmagania z żywiołami, ale także wzajemna pomoc, zdrowa rywalizacja, wspólna praca –  wszystko to kształtuje charakter dziecka i zwiększa jego poczucie własnej wartości.

„Chcesz aby Twoje dziecko poznało, czym jest żeglarstwo? Zapoznało się z podstawami bezpiecznego zachowania się na wodzie i współdziałania w grupie? Zapisz je do naszego Klubu! Zachęcamy do odwiedzin naszego profilu na FB oraz strony www.uks-zegalrz.pl.”