Uniwersytet SWPS

W Strefie Rodzica SWPS odbędą się warsztaty: Dziecko i ja – szczęśliwy duet, Wytresuj stres, Kącik porad fotograficznych, Słów kilka o terapii wspomaganej z udziałem zwierząt.

 

Dziecko i ja – szczęśliwy duet

Jesteś pewien, że znasz swoje dziecko? I czy ono może powiedzieć to samo o Tobie? Poznajcie się na nowo: swoje marzenia, pasje oraz plany. Wszystko to i jeszcze trochę ma duży wpływ na Wasze relacje. Cały warsztat z nutką humoru i zabawy! Spędzicie razem miło czas, a przy okazji dowiecie się czegoś o sobie. Prowadzące: Magdalena Duszyńska i Anna Lipnicka

 

Wytresuj stres

Tresura stresu to nie jest wcale prosta sprawa. Stres może nas zjeść, sprawia, że trzęsiemy się ze strachu albo, co gorsza, zastygamy w bezruchu. Czym on jest i co oznacza dla naszego organizmu? W okiełznaniu go na pewno pomocne będzie poznanie technik radzenia sobie ze stresem oraz technik relaksacyjnych. Prowadzące: Magdalena Duszyńska i Anna Lipnicka

 

Kącik porad fotograficznych

Jak zrobić idealne selfie? Czy dziecko może się sprawdzić jako rodzinny fotograf? Jak wykorzystać naturalne warunki – poza studiem fotograficznym – by zrobić zdjęcie jak z okładki? Na te i inne pytania chętnie odpowiemy. Wszystkich zainteresowanych fotografią zapraszamy do punktu, w którym porad udzielać będzie Marzena Szlachetka studentka na kierunku grafika we wrocławskiej Filii Uniwersytetu SWPS.

 Uniwersytet SWPS to nowoczesna uczelnia oparta na trwałych wartościach. Silną pozycję zawdzięcza połączeniu wysokiej jakości dydaktyki z badaniami naukowymi spełniającymi światowe standardy. Uczelnia oferuje praktyczne programy studiów z psychologii, prawa, zarządzania, socjologii, filologii, czy kulturoznawstwa dostosowane do wymagań zmiennego rynku pracy w pięciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Obecnie Uniwersytet SWPS kształci ponad 15 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie, Wrocławiu i Sopocie), kulturoznawstwo, socjologia, prawo i literaturoznawstwo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo.

Filia Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu prowadzi studia na kierunkach: psychologia, psychologia dla magistrów i licencjatów, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, prawo, kreowanie mediów, grafika oraz kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. W jej strukturach działa Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi oraz Centrum Badań Stosowanych nad Zdrowiem i Zachowaniami Zdrowotnymi.

Tradycją Uczelni są cykle otwartych wydarzeń naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. Jako jeden z najlepszych ośrodków psychologicznych w kraju, Uniwersytet SWPS popularyzuje wiedzę psychologiczną realizując projekt Strefa Psyche (www.strefapsyche.swps.pl) i Strefa Rodzica (www.strefarodzica.swps.pl) oraz wspiera młodzież prowadząc w liceach na terenie całego kraju bezpłatne warsztaty psychologiczne, seksuologiczne i ogólnorozwojowe Strefa Młodzieży (www.strefamlodziezy.pl).