Vogue poleca spędzić poranek nad Odrą

W internetowym wydaniu magazynu Vogue ukazał się weekendowy przewodnik po Wrocławiu zatytułowany „Why You Should Visit Wroclaw—The Polish City You’ve Never Heard Of (And Probably Can’t Pronounce)” (ang. Dlaczego powinieneś odwiedzić Wrocław – Polskie miasto, o którym nigdy nie słyszałeś (i prawdopodobnie wymawiasz źle jego nazwę).

Oprócz podstawowych informacji dotyczących historii i architektury pojawił się również weekendowy przewodnik z planem dnia i miejscami wartymi odwiedzenia. Obok lokalizacji takich jak Narodowe Forum Muzyki, Hali Stulecia, OVO, Art Cafe Kalambur, MWW, Muzeum Architektury czy Food Art Gallery opisano również wrocławskie wyspy na Odrze.

W pierwszy dzień pobytu (piątek) zaproponowano obiad w restauracji OVO. Jako idealne miejsca na wieczorne wyjścia wyróżniono Art Cafe Kalambur i Kontynuację oraz zachęcono do okrywania multi-tap’ów, wskazując na to, że kultura kraftowego piwa we Wrocławiu wciąż się rozwija.

Na sobotę polecono spacer po starej części miasta. Wspomniano o tym, że Wrocław jest bardzo kompaktowy, dlatego piesze przechadzki nie powinny stanowić problemu. Jako atrakcje wskazano: Rynek, Plac Solny, stare budynki uniwersyteckie, Halę Stulecia, Narodowe Forum Muzyki oraz muzea. Zachęcono również do odwiedzenia antykwariatów i sklepów z odzieżą vintage.
Tego dnia, polecone restauracje to: Food Art Gallery, Znasz Ich Cafe Bistro.

W artykule jako atrakcję na niedzielny poranek zaproponowano odpoczynek w parku na którejś z wysp gdzie poczuć można kosmopolityczny, studencki klimat oraz odwiedzenie Ostrowa Tumskiego. Na zakończenie dnia polecono pobyt w spa oraz posiłek w Cafe Konspira.

Link do artykułu znajdziesz: tutaj.