W poszukiwaniu wrocławskich krasnali: Ostrów Tumski

Spacerując wrocławskimi uliczkami nie sposób nie natknąć się na choćby jednego krasnala z dużej rodzinki ponad 300 skrzatów zamieszkujących nasze miasto. Całkiem sporo mieszka ich nad Odrą, dlatego, jeśli wybieracie się na niedzielną przechadzkę po Ostrowie Tumskim, wytężajcie wzrok. Podpowiadamy, jakich krasnali szukać.

Tereny nadodrzańskie upodobali sobie nie tylko mieszkańcy Wrocławia, ale także wiele krasnali, które z takich czy innych powodów znalazły się nad rzeką. Całkiem sporą gromadkę można spotkać, przechadzając się po Ostrowie Tumskim. Poznajcie ich.

Fot. www.krasnale.pl

Drukarz Kacper – wita nas tuż przy zejściu z Mostu Tumskiego. Jak przystało na doświadczonego drukarza, Kacper nie rozstaje się ze swoją prasą drukarską oraz kilkoma niezbędnymi egzemplarzami książek z pobliskiej drukarni. Karta, którą trzyma w ręku to druk modlitwy “Ojcze nasz”. Poznaliście?

Kawiarek – jeśli zrobicie sobie przerwę w zwiedzaniu Ostrowa Tumskiego i zatrzymacie się na kawę w Cafeterie Chic, będziecie mieli okazję wypić ją w towarzystwie największego miłośnika kofeiny – Kawiarka. Tylko czy to, co ma w filiżance to aby na pewno jest kawa?

Fot. www.krasnale.pl

Wrocławiak – upatrzył sobie miejsce przy Księgarni Archidiecezjalnej nie bez powodu. Jego atrybutem jest książka “Urodziłem się we Wrocławiu/Ich bin in Breslau geboren” wydana w tutejszym wydawnictwie TUM. Zawiera sylwetki 30 znanych osób urodzonych – tak jak Wrocławiak – w stolicy Dolnego Śląska.

Trisomek – czuwa przy ul. Kapitulnej 4. Słyszeliśmy, że zaprzyjaźnił się już z dziesiątkami dzieci z Klubu Środowiskowego Pozytywka. Nic dziwnego skoro codziennie ich wita.

Googler – jeśli zdecydujecie się wejść na Ostrów Tumski od pl. Bema, na pewno przywita Was Googler, który siedzi obok biurowca i zawzięcie szuka nowych informacji w internecie.

A gdy nogi poniosą Was również do Ogrodu Botanicznego, spotkacie jeszcze dwóch, a właściwie trzech krasnali. Botanik zna tu każde drzewo i krzew. Natomiast Ogrodnik i Kierownik dbają o to, aby w Ogrodzie pojawiały się coraz to nowe gatunki roślin. Kto wie, czym jeszcze nas zaskoczą.