„W stronę Odry”, czyli dni otwarte nowego osiedla Olimpia Port

fot. Klearchos Kapoutsis/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Klearchos Kapoutsis/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Oglądaniu mieszkań towarzyszyć będzie wystawa „Odra kiedyś i dziś”, czytanie legend o Odrze i Nordic Walking nad rzeką.

Wrocławscy deweloperzy zwracają się w stronę Odry, czego najlepszym przykładem jest nowy kompleks mieszkaniowy Olimpia Port. Inwestycja jest już na ukończeniu, a 12 września nadarzy się okazja, by ją obejrzeć.

Dzień otwarty odbędzie się przy ulicy Marca Polo, między godziną 10:00 a 15:00. Rozpocznie się od otwarcia wystawy „Odra kiedyś i dziś”. Następnie jeden z artystów teatru Capitol odczyta szereg legend o Odrze, a Beata Maciejewska opowie historie związane z Wrocławiem. Na koniec będzie można zwiedzić całą okolicę. Organizatorzy zapraszają na nordic walking nad rzeką lub jogę w pobliskim parku.

Osiedle powstaje na styku Sępolna i Swojczyc, w najbardziej zielonej części miasta – bezpośrednio nad rzeką, wzdłuż nadodrzańskich bulwarów, w pobliżu Parku Szczytnickiego, Stadionu Olimpijskiego i Hali Stulecia. Kompleks mieszkaniowy powstaje na bazie planu zagospodarowania przestrzennego, przewidującego strefy publiczne, półpubliczne i prywatne. Wzdłuż głównych ulic i bulwarów powstaną ciągi handlowe ze sklepami i usługami.

Kolejne budynki mieszkalne powstają w sąsiedztwie parku i nadrzecznej promenady, co umożliwia przyszłym mieszkańcom wybór lokum z widokiem na park lub rzekę. Wszystkie mieszkania mają balkon, taras lub ogródek. Standardem są podziemne garaże, komórki lokatorskie oraz windy. Do dyspozycji mieszkańców osiedla zostanie oddana sala fitness i pomieszczenie klubowe.

Deweloperzy coraz chętniej wybierają tereny nad Odrą, bo rzeka ma w mieście ogromny potencjał inwestycyjny i rekreacyjny. Osiedla, takie jak Olimpia Port, mają coraz większą szansę przypominać nadodrzańskie bulwary ze sklepikami, restauracjami, kawiarenkami i marinami.