We Wrocławiu trwa Tydzień Ruchu. Zobacz, jakie czekają atrakcje w najbliższy weekend

W najbliższy weekend, 12 i 13 października, odbędzie się finał 5. edycji Tygodnia Ruchu we Wrocławiu. W ramach wydarzenia każdy będzie mógł spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, spotkać się z gwiazdami znanych klubów sportowych i wziąć udział we wspólnym tańcu wrocławian na Placu Solnym.

Tydzień Ruchu we Wrocławiu to inicjatywa, której celem jest zachęcenie wrocławian do aktywności ruchowej oraz promowanie zdrowego stylu życia. W ramach projektu od 4 października w różnych częściach Wrocławia, głównie na Placu Solnym i Wyspie Piaskowej, odbywa się cykl imprez sportowo-rekreacyjnych oraz bezpłatnych warsztatów, w których udział może wziąć każdy – bez względu na wiek, płeć, status społeczny czy stopień sprawności. W tym roku obchody Tygodnia Ruchu zostały wpisane w ogólnoeuropejski projekt „MOVE Week” wspierany przez Komisję Europejską, którego celem jest zwiększenie do 2020 r. liczby aktywnych fizycznie Europejczyków o 100 milionów.

Już w najbliższy piątek (11 października) będzie okazja, by uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach. Na Wyspie Piaskowej organizatorzy specjalnie dla studentów oraz studentek przygotowali zajęcia z badmintona, tenisa stołowego, siatkówki plażowej czy gry w bule. Rozpoczną się one o godz. 15:00. Natomiast od godz. 17:00 na Placu Solnym się odbędą się warsztaty taneczne. Chętni będą mogli nauczyć się podstaw tańca towarzyskiego, salsy oraz bardzo popularnej ostatnio burleski.

W sobotę od godz. 11:00 do 17:00 na terenach obok Hali Stulecia odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Sport – dla każdego coś miłego!”. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w ponad 20 dyscyplinach sportowych, bardziej i mniej znanych, jak choćby bule, unihokej, streetball czy ringo. Chętni będą mogli sprawdzić się na wioślarskim ergonometrze oraz poćwiczyć uderzenia na worku bokserskim. Sobotnie wydarzenia Tygodnia Ruchu będą również nie lada gratką dla łowców autografów – tego dnia w okolicach Hali Stulecia fani spotkają członków wielu klubów sportowych. A dla wszystkich, którzy lubią ruszać się w rytm muzyki, organizatorzy Tygodnia Ruchu przygotowali na Placu Solnym „Taniec Wrocławia”. Podczas niego mieszkańcy miasta zjednoczą się we wspólnym tańcu w rytm piosenki Marceliny „Wroclove”, która wygrała konkurs na Najlepszy Kawałek Wrocławia. – Przygotowana na tę okazję choreografia jest bardzo łatwa do powtórzenia – mówi Agnieszka Bajer-Ciszewska, pomysłodawczyni projektu. – Pozwoli to wziąć udział w zabawie każdemu, nawet nieśmiałym i mało roztańczonym osobom – dodaje. Nauka „Tańca Wrocławia” odbędzie się w sobotę 12 października od godz. 13:00.

Tegoroczna edycja Tygodnia Ruchu zakończy się w niedzielę, 13 października, na Wyspie Słodowej, gdzie każdy będzie mógł się zmierzyć się ze sportami nieolimpijskimi. To doskonała okazja do spotkania z dyscyplinami, które będziemy mogli zobaczyć podczas nadchodzących Igrzysk Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu w 2017 roku.

Program oraz wszystkie wydarzenia w ramach Tygodnia Ruchu we Wrocławiu można znaleźć na www.tydzienruchu.wroclaw.pl. Na stronie trwają także zapisy na bezpłatne zajęcia. Warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, decyduje zaś kolejność zgłoszeń.