Wioślarze Uniwersytetu Wrocławskiego dopłyną do morza, by wspomóc chore dzieci

fot. Brock University/ (CC by 2.0.)/ flickr.com

fot. Brock University/ (CC by 2.0.)/ flickr.com

Podopieczni Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” dostaną piękny prezent. Ósemka ze sternikiem, która na co dzień reprezentuje Uniwersytet Wrocławski w zawodach sportowych, dopłynie dla nich do Bałtyku, po to by zebrać 3000 złotych na niezbędne leki.

Wioślarze wystartowali 12 września z przystani na wrocławskiej grobli. Przepłynięcie całej długości rzeki Odry, od Wrocławia do Bałtyku, zajmie im 7 dni. W sumie pokonają aż 500 kilometrów.

Osada składa się ze studentów oraz absolwentów Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy pływają lub pływali w sekcji wioślarskiej UWr. Są wśród nich studentki oraz studenci prawa, administracji, ekonomii i biotechnologii.

Forsowny dystans na odrze pokonają przy pomocy drewnianej łodzi wioślarskiej, na której na co dzień ćwiczą i startują w zawodach. Prawie każdy dzień zaczynają o 6 rano, aby rozpocząć 10-kilometrowy trening. Po zajęciach na uczelni, znów wracają na trening, na którym pokonują kolejne 10 kilometrów na wrocławskiej Odrze.

Ósemka ze sternikiem już zmaga się ze zmiennymi warunkami pogodowymi, zmęczeniem i własnymi słabościami. Podczas, gdy oni starają się dopłynąć do Bałtyku, my możemy wesprzeć ich inicjatywę. Postanowili zebrać 3000 złotych i przeznaczyć tę kwotę na rzecz Podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” – głównie na leki i rehabilitację. Zbiórka funduszy prowadzona jest interaktywnie, przy pomocy portalu SiePomaga.pl

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają tu na leczenie z całego kraju. Fundacja wspomaga pracę lekarzy i pielęgniarek, dzięki pomocy Darczyńców – finansuje leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe w obszarze diagnostyki i leczenia.