Wolontariusze Trash Heroes posprzątali okolice Odry

W przeddzień Dnia Odry i  Dnia Ziemi, czyli 21 kwietnia, wolontariusze Trash Heroes z Credit Suisse zorganizowali akcję sprzątania okolic Odry i Oławy. Do akcji dołączyli też członkowie klubu CSR IT zrzeszającego wolontariuszy wrocławskich firm z sektora IT.

Wszyscy ochotnicy zostali wyposażeni przez Credit Suisse w zestawy rękawiczek do sprzątania, a Ekosystem zapewnił osobne worki na każdy typ śmieci: plastik, szkło i odpady zmieszane. Na  celowniku wolontariuszy znalazły się tereny brzegu rzeki Odry, ciągnące się od ZOO do ulicy Chełmońskiego, oraz brzegi rzeki Oławy, w okolicy stadionu „Oławka”.

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, w akcji sprzątania łącznie wzięło udział ponad 85 wolontariuszy. W ciągu pięciu godzin trwania akcji zebrali oni aż cztery tony śmieci!

Nie było to pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane przez członków Trash Heroes Credit Suisse. W ubiegłym roku grupa przeprowadziła 15 akcji sprzątania terenów zielonych, podczas których 700 pracowników Credit Suisse zebrało ponad 10 ton śmieci. Co ciekawe, akcje sprzątania często odbywają się na prośbę pracowników Credit Suisse, którzy sami zgłaszają się do „Trash Heroes” z prośbą o organizację akcji sprzątania terenów zielonych w naszym mieście.

Poza akcjami sprzątania śmieci członkowie Trash Heroes z Credit Suisse prowadzą działania edukacyjne, których celem jest zmiana codziennych nawyków, a przez to zmniejszenie ilości wytwarzanych śmieci.