World Games 2017 we Wrocławiu!

Wrocław pokonał między innymi Kapsztad i Budapeszt w rywalizacji o organizację w 2017 roku Igrzysk Sportów Nieolimpijskich. International World Games Association właśnie stolicę Dolnego Ślaska wskazało jako organizatora tej prestiżowej imprezy.

Organizacja World Games 2017 może przynieść Wrocławiowi równie duże korzyści jak Euro 2012. W trakcie Igrzysk Sportów Nieolimpijskich będą rozegrane zawody w 37 dyscyplinach. Szacuje się, że do miasta przyjedzie około 3,5 tysiąca zawodników i ponad 400 tys. kibiców.

Igrzyska The World Games są rozgrywane od 1981 roku. Odbywają się zawsze w rok po letnich Igrzyskach Olimpijskich. Idea imprezy skupia się na promocji byłych lub przyszłych dyscyplin olimpijskich. World Games odbywają się pod patronatem MKOL co nadaje im bardziej prestiżową rangę. Igrzyska często są traktowane jako „poczekalnia” dla wielu dyscyplin, które chcą trafić na olimpiadę.

W czwartek 12 stycznia w klubie Forma o godzinie 20 każdy może wziąć udział w imprezie podsumowującej rywalizację Wrocławia o organizację The World Games. Wstęp wolny.