Wrocław miastem ludzi życzliwych! Dołącz do nas

dzienzyczliwosci2014_plakat21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako „World Hello Day”. Zwyczaj podchwyciły inne kraje. Także my!

Wrocław od 9 lat organizuje kampanię „Dzień Życzliwości”. Zarażaliśmy pozytywną energią i uśmiechem, walczyliśmy z nietolerancją, a w tym roku chcemy łączyć pokolenia! „Posłuchaj, porozmawiaj, postaraj się zrozumieć” – tak brzmi tegoroczne hasło kampanii. Naszym celem jest przełamywanie stereotypów na temat młodzieży wśród osób starszych i na temat seniorów wśród młodych, wymiana wiedzy i umiejętności oraz pokazanie obszarów, w których młodzi i starsi mogą się czegoś od siebie nawzajem nauczyć.

Chcemy zachęcić do dialogu międzypokoleniowego – słuchajmy, rozmawiajmy, starajmy się zrozumieć podczas warsztatów, debat i spotkań w ramach tegorocznego Dnia Życzliwości.

Dzień Życzliwości to mnóstwo spotkań, rozmów i akcji specjalnych. Poznasz nowych ludzi i podyskutujesz na ważne tematy. Rusz się z kanapy i sprawdź, co zaplanowaliśmy w tym roku!

Zobacz harmonogram Dnia Życzliwości 2014