Wrocław zBiegiemNatury

Już 3 listopada rusza akcja zBiegiemNatury. To przede wszystkim filozofia aktywnego spędzania czasu z dala od miejskiego zgiełku. Na początek biegowe spotkania będą odbywać się w pięciu miastach – Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu – w każdą sobotę, a w Olsztynie – w niedziele, zawsze o godzinie 11:00. Raz w miesiącu zamiast spotkań, będą organizowane zawody Grand Prix zBiegiemNatury na dystansie 5 km.

Akcja powstała z połączenia dwóch projektów – stadionowych spotkań BiegamBoLubię i cyklu biegów przełajowych Grand Prix Poznania. – Sukces akcji BiegamBoLubię, która na dzień dzisiejszy organizowana jest już w 42 miejscowościach, skłonił nas do poszukiwań kolejnej formuły spotkań, tym razem w naturze. Chcemy zachęcać ludzi do spędzania czasu w lasach, parkach, na łąkach – wszędzie tam, gdzie można aktywnie wypoczywać – podkreśla Paweł Januszewski, prezes FUNdacji BIEGanie, organizatora m.in BbL.
zBiegiemNatury łączy elementy cykliczności – podobnie, jak spotkania BiegamBoLubię oraz rywalizacji – jak cykl zawodów Grand Prix Poznania. – Grand Prix organizujemy od trzech lat. Formuła przypadła biegaczom do gustu, dlatego postanowiliśmy, rozszerzyć ją na kolejne miasta – wyjaśnia Piotr Książkiewicz, prezes Stowarzyszenia Grand Prix Poznania.
Podczas spotkań zBiegiemNatury profesjonalni trenerzy zajmą się zarówno osobami, które zaczynają przygodę z bieganiem, jak i tymi, którzy mają już za sobą początek przygody z aktywnością biegową i nie jedne zawody.
We Wrocławiu spotkania będą odbywać się w Lesie Osobowickim. Zapraszamy już 3 listopada. Z kolei pierwsze zawody Grand Prix zBiegiemNatury Wrocław zaplanowane są na 10 listopada.
„Z biegiem natury” to także nowa audycja w radiowej Trójce. W każdą sobotę, o godzinie 8:20 zapraszani goście i eksperci m.in z Lasów Państwowych opowiadają, doradzają, motywują i rozmawiają o wielu kwestiach, które składają się na aktywność na łonie natury.
Szczegółowe informacje o akcji i zapisy na zawody znajdują się na stronie www.zbiegiemnatury.pl. Zapraszamy także do odwiedzania profilu akcji na Facebooku.