Wrocławianie przywitają wiosnę na Wyspie Słodowej

Od rana na wyspie będzie można posłuchać koncertów, wziąć udział w warsztatach, katapultować marzannę do Odry czy też pograć na bębnach. Impreza startuje o godzinie 10, oficjalnie ma trwać do godziny 20.

Wrocławianie od zawsze niemal świętują nadejście wiosny na Wyspie Słodowej. Do tej pory wydarzenia te organizowane były mocno spontanicznie – setki ludzi umawiały się za pomocą mediów społecznościowych i 21 marca wspólnie zasiadali na wyspie. W tym roku impreza przybiera charakter oficjalny. Na wyspach Słodowej i Bielarskiej pojawią się inne atrakcje, niż tylko grill. Będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzieła, gry na bębnach, chodzenia po linie czy kuglarstwa.

Pojawi się również stoisko, na którym każdy będzie mógł stworzyć własną marzannę i wystrzelić ją do Odry za pomocą katapulty. Wieczorem na Słodowej będzie można zobaczyć pokaz fireshow, zorganizowanych zostanie również kilka biegów na orientację.

Od godziny 16 na Wyspie Słodowej będzie można usłyszeć muzykę – planowane są koncerty. Na scenie staną zespoły Blanket, Pink Purple, Strain i Bethel. Imprezę poprowadzi Krzysztof Skiba. Gwiazdą wieczoru będzie José Torres.

Na teren obu wysp nie będzie można wnosić własnego alkoholu, jak również niebezpiecznych przedmiotów. Piwo będzie można kupić na miejscu, w specjalnie wydzielonej strefie gastronomicznej. Wstęp na imprezę jest wolny.