Wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej. Atrakcja dla dzieci i dorosłych

W każdą niedzielę lipca i sierpnia możesz przyjść na Wyspę Słodową i wspólnie śpiewać z innymi przy dźwiękach fortepianu i ze śpiewnikiem w dłoni. Start o godzinie 15, wstęp wolny.

Śpiewająca Wyspa to okazja dla wszystkich wrocławian, aby przyłączyć się do grupy śpiewających ludzi i wspólnie wykonać swoje ulubione utwory. Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń – bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie.

Organizatorzy zapewniają opiekę profesjonalnych muzyków i świetną zabawę zarówno przy dźwiękach klasyki piosenki literackiej (m.in. Marek Grechuta, Czesław Niemen oraz Jacek Kaczmarski), popularnych utworach Krzysztofa Krawczyka czy Czerwonych Gitar oraz tradycyjnych pieśniach tj. „Prząśniczka”, „Gdybym miał gitarę” czy „Przybyli ułani pod okienko”.

W repertuarze także coś dla najmłodszych, m.in.: „Kolorowe kredki”, „Kundel bury” oraz „Jadą, jadą misie”. Każde spotkanie rozpoczyna wspólne wykonanie słynnej „Wrocławskiej piosenki” z repertuaru Marii Koterbskiej.

Śpiewająca Wyspa to wydarzenie organizowane w ramach projektu „Wyspa na Weekend” przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego we współpracy z Fundacją Angelus.