Alchemia Światła 2016

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

Miejce

Przed nami kolejna edycja projektu artystycznego „Alchemia Światła”. Główną rolę odegra budynek Narodowego Forum Muzyki. Widowisko „Alchemia Światła” jest połączeniem trójwymiarowego mappingu ze światłem, muzyką, śpiewem i tańcem na żywo.Jednym z celów twórców jest pokazanie, że muzykę można odbierać również zmysłem wzroku.

Spektakl będzie opowiadał o wpływie muzyki na kulturę i życie miasta jak również mieszaniu się kultur i pasji, natchnieniu oraz, jak podkreślają organizatorzy, o wolności tworzenia. Scena będzie wykorzystywana nie tylko przez muzyków, ale również akrobatów i tancerzy, w scenerię wplecione zostaną również maszyny budowlane.
W spektaklu udział wezmą między innymi  Jerzy Stuhr i Agata Buzek,  Urszula Dudziak, Grażyna Łobaszewska, Dominika Barabas oraz wrocławianie: Natalia Lubrano i L.U.C.
Oprawę muzyczną i wizualną zapewnią Zespół Kameralny pod kierownictwem Andrzeja Korzeniowskiego, zespół Wataha Drums, Krakowska Szkoła WuShu oraz Grupa Atelie.

Projekt współtworzony jest przez TAURON Dystrybucja, Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 oraz Narodowe Forum Muzyki.
Spektakl odegrany zostanie dwukrotnie: 3 i 4 września o godzinie 21. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej o „Alchemii Światła 2016” dowiesz się na stronie WWW lub stronie wydarzenia na Facebooku.