„Kilometry dobrej energii”

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

Miejce

Już we wtorek 30 sierpnia dzięki akcji „Kilometry dobrej energii” sport będzie można połączyć z dobroczynnością i dzieki wysiłkowi fizycznemu pomóc w sfinansowaniu sprzętu sportowego oraz wyprawek dla dzieci ze świetlicy środowiskowej we Wrocławiu. Na uczestników wydarzenia dodatkowo czekać będzie wiele atrakcji.

Wydarzenie rozpocznie się od przywitania rowerzystów z Danii, którzy odwiedzą Wrocław w ramach akcji Journey of Hope, której trasa prowadzi z Kopenhagi do Wiednia. Rowerzyści symbolicznie przekażą przejechane dotąd kilometry na rzecz Świetlicy Środowiskowej, a także rozpoczną „Kilometry dobrej energii” pedałując na specjalnie przygotowanych rowerach treningowych. Następnie do akcji będzie mógł przyłączyć się każdy chętny.

Organizatorzy zapewnią wiele atrakcji. Uczestnicy, którzy przyjadą na Wyspę Słodową na rowerach i poprą inicjatywę dostaną drobne upominki. W czasie trwania akcji będzie można bezpłatnie oznakować rower i dokonać drobnych napraw, a rad dotyczących treningu i diety udzielać będą trenerzy personalni. Każdy będzie miał również szansę na zdobycie nagród w organizowanych w czasie wydarzenia konkursów.
Na spragnionych i głodnych czekać będą rowerowe kawiarenki. Całą imprezę uprzyjemni koncert zespołu „W stronę portu”.

„Kilometry dobrej energii” to akcja promująca zdrowy tryb życia niosąca realne wsparcie dla potrzebujących. Celem jest wsparcie finansowe działającej na Karłowicach Fundacji Tobiaszki i umożliwienie zakupu sprzętu sportowego oraz wyprawek szkolnych dla podopiecznych.

kilometry doberj energiiOrganizatorzy krajowi:
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Fundacja V4Sport.

Organizatorzy międzynarodowi: ISCA (International Sport and Culture Association), #JourneyOfHope, #BeActive, #NowWeMOVE
Partner krajowy wydarzenia: Fitness Academy Stare Miasto
Miejsce: Wyspa Słodowa
Termin: 30.08.2016 r.
godz. 16.00 – 19.00