Kino na Wyspie Słodowej

fot. MankiProject/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. MankiProject/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Od 5 czerwca na Wyspę Słodową powraca kino plenerowe. W tym roku seanse przewidziane są we wszystkie piątki i soboty czerwca, lipca i sierpnia. Wstęp wolny.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego organizuje projekcje filmowe w ramach projektu „Wyspa na Weekend”. Partnerem tej inicjatywy – podobnie jak w zeszłym roku – jest Kino Nowe Horyzonty, które zadecydowało o tegorocznym repertuarze.

W 2014 roku pojawiły się tytuły takie jak: „Amelia”, „Nietykalni”, „Sugar Man”, „Miłość”, „Viramundo” i „Parnassus”. Na wyspie można było również obejrzeć projekcje z cyklu „weekend z filmami nagradzanymi na międzynarodowych festiwalach filmowych” oraz „kino społeczne”.

W tym roku w programie znalazły się zarówno filmy fabularne, jak i dokumenty oraz obrazy prezentowane na międzynarodowych festiwalach filmowych. Tak ja kw ubiegłych latach kino plenerowe będzie nieczynne na czas trwanai festiwalu MFF T-Mobile Nowe Horyzonty (od 23 lipca do 2 sierpnia). W tym terminie będzie można wybrać się na seanse plenerowe organizowane na wrocławskim Rynku. Wyjątkowo w jeden z czerwcowych wieczorów Wyspa Słodowa ugości uczestników Brave Festival, którzy będą mogli obejrzeć film, zaproponowany przez organizatora.

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów. W zamian za te niedogodności wszyscy mogą liczyć na wygodne leżaki, repertuary kina, koce i spraye przeciwko komarom ufundowane przez tegorocznego sponsora – firmę Dom Development.