Majówka na Wyspie Słodowej

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

wyspa 035-14W programie warsztaty artystyczne i sportowe, wystawy rękodzieła oraz uliczna uczta z food trucków. Nad rzeką nie ma miejsca na nudę. Będzie można przejechać się na jednokołowym rowerze, poznać podstawy kuglarstwa, pograć na bębnach, zrobić sobie maskę gipsową i sprezentować komuś biżuterie własnej produkcji.
Na Wyspę Słodową zapraszamy przez dwa dni (2 i 3 maja) od godziny 14.00 do 18.00.
Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Zachęcamy do zapoznania się z zaplanowanymi atrakcjami.

1.ROBIENIE BIŻUTERII TECHNIKĄ DECOUPAGE

Decoupage to technika ozdabiania drewna (i innych powierzchni) wzorami wyciętymi z serwetek. W skrócie: wycinamy, kleimy, malujemy… i gotowe! Na warsztatach udekorujemy w ten sposób drewniane kolczyki i wisiorki. Klimatyczna biżuteria hand made to zawsze świetny pomysł na prezent. Wpadaj na warsztat i przekonaj się sam/a!

2.MASKI GIPSOWE

Warsztaty robienia masek gipsowych to czas, gdzie w zabawny i wesoły sposób można wykonać maskę odbijającą swoje lico. Każdy uczestnik wykonuje taką maskę na drugiej osobie, a ktoś robi naszą maskę na nas. Maski robi się w prosty sposób, przyjdź i przekonaj się sam!

3.WSPINACZKA PO SKRZYNIACH

Wspinaczka na wieżę ze skrzynek to niesamowita zabawa, podczas, której można poczuć się jak prawdziwy alpinista. Ta prosta z pozoru zabawa dostarcza uczestnikom niesamowity zastrzyk adrenaliny i jest całkowicie bezpieczna.

4.GRA NA BĘBNACH

Wprowadzenie w podstawy rytmiki oraz kultury wspólnego muzykowania, nauka najprostszych technik wydobywania dźwięku z bębnów oraz podział prostych zadań rytmicznych w obrębie grupy jednym słowem niesamowita zabawa!

5.MONOCYKL

Będzie to warsztat z jazdy na monocyklach i innych nietypowych rowerach. Znajdzie sie coś dla każdego. Dla doświadczonych monocyklistów wysokie tzw. żyrafy, w tym trójkołowa o wysokości 2 metrów, ultimate wheel i inne monocyklowe modyfikacje. Oczywiście do wypróbowania również zwykłe monocykle dla początkujących jak i dzieci, oraz pojazdy takie jak rower przeciwskrętny, rower miniaturka, pogo stick i inne.

6.KUGLARSTWO

Podczas warsztatów będzie można poznać takie rekwizyty kuglarskie, jak: poi, flowerstick, ,piłki i maczugi i wiele innych. Zapraszamy każdego kto chce się dowiedzieć czym jest kuglarstwo i poznać podstawowe techniki.

7.LE PARKOUR

Le Parkour metoda pokonywania barierek, murków, siatek, etc. w jak najszybszy sposób. Dyscyplina ta narodziła się we Francji i szybko zachwyciła cały świat. Jeśli chcesz spróbować swoich sił to serdecznie zapraszamy!

Na Wyspie działać też będzie wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, gdzie będzie można wypożyczyć: skakanki, hula-hop, gumy do skakania i wiele innych.

W razie fatalnych warunków atmosferycznych impreza zostanie przeniesiona na inny termin.