Muzeum Odry otwarte nocą

Data wydarzenia

Miejce

fot. materiały organizatora

fot. materiały organizatora

Każdego roku Fundacja Otwartego Muzeum Techniki przyłączała się do organizatorów wydarzenia Europejskiej Nocy Muzeów. Również w tym roku Fundacja zaprezentuje statki Muzeum Odry. Będzie to dobry sposób na poznanie czasów, w których kwitła żegluga śródlądowa.

Warto zarwać noc z 16 na 17 maja, bo oprócz stałej ekspozycji dostępne będą również wyjątkowe atrakcje. Podczas tegorocznej edycji będzie można obejrzeć autorski krótkometrażowy film dokumentalny Marcina Lesisza, pod tytułem „Przystań”. Jest to najnowszy film młodego dolnośląskiego dokumentalisty, w którym uchwycił historyczny moment zamknięcia ostatniej na Dolnym Śląsku przeprawy promowej na rzece Odrze. Muzykę do obrazu napisał Michał Zygmunt. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z twórcami.

„Samochód, którego nie zobaczysz w reklamie” to zapowiedź zlotu wyjątkowych samochodów, za który odpowiadać będzie Latające Muzeum Motoryzacji i Sekcja Historii Motoryzacji FOMT.
Prócz wartościowych i niebanalnych aut pojawi się również zespół Pod Masztem. Artyści wystąpią na pokładzie holownika parowego „Nadbór”, przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27.

Chętni będą mieć możliwość zwiedzenia obecnie rewitalizowanej (w znacznym stopniu ze środków miasta Wrocławia) barki Ż-2107 noteckiej „Ireny” w stoczni Hubertus (dawna stocznia „Odra”) przy ul. Michalczyka 16. Dla dzieci przewidziane są warsztaty modelarskie i plastyczne.

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM :
STATKI MUZEUM ODRY (Wyb. Wyspiańskiego 27)
18:30 – 22:30 zwiedzanie Muzeum Odry, gawędy i opowieści żeglarskie, wystawy, kiermasz książki technicznej
18:30 – 20:30 program dla dzieci: warsztaty modelarskie i plastyczne dla najmłodszych
18:30 – 20:30 „Samochody, których nie znajdziesz w reklamie” wystawa Latającego Muzeum Motoryzacji oraz Sekcji Historii Motoryzacji FOMT
19:30 – 20:30 występ zespołu szantowego „Pod Masztem”
21:00 – 22:00 pokaz autorski krótkometrażowego filmu dokumentalnego Marcina Lesisza „Przystań”
22:15 – 23:30 Kino na Odrze
STOCZNIA HUBERTUS (Michalczyka 16)
18:30 – 20:30 zwiedzanie rewitalizowanej barki Ireny z 1936 r.