Muzyczne rejsy po Odrze

fot. D. Domalewski

fot. D. Domalewski

W sezonie letnim będzie można wziąć udział w cyklu trzygodzinnych rejsów po Odrze „Opera da Camera”, podczas których Statek Goplana przemieni się w pływającą scenę muzyczną. Posłuchać będzie można muzyki rozrywkowej, pieśni, jazzu, soulu oraz wielu zaskakujących opracowań klasyki gatunku.

Śpiewacy znani z repertuaru operowego zaprezentują się w różnych stylach muzycznych. Wszystkie wieczory odbędą się przy lampce wykwintnych trunków z Winnicy Świdnickiej. Każde wydarzenie potrwa 3 godziny, w ramach których można liczyć na rejs po Odrze i koncert.

Za każdym razem warto przybyć na minimum 20 minut przed rozpoczęciem rejsu. Statek odpływa z Przystani Zwierzynieckiej. Polecamy zabranie ze sobą ciepłych ubrań. W razie niepogody zostanie rozstawione dodatkowe zadaszenie.

Pierwsze wydarzenie cyklu, czyli recital Olgi Maroszek, startuje już 19 lipca o godzinie 18:00. Hasło koncertu brzmi: „Saudades, czyli historia pewnej miłości”. Portugalskie słowo „saudades” będzie tego dnia motywem przewodnim. Słowo to określa przedziwny stan nieustępującej tęsknoty za czymś, co nigdy nie miało miejsca i prawdopodobnie nie może się wydarzyć, a jednak powraca do nas w snach i marzeniach, pozostawiając nas w niespokojnym niespełnieniu.

Będzie to atrakcyjne widowisko muzyczne, na które składają się znane utwory takich kompozytorów jak m.in. Krzysztof Komeda, Zygmunt Konieczny, Astor Piazzolla, Włodzimierz Korcz czy też Seweryn Krajewski do słów Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i innych. Kompozycje ułożą się w pełną barw, czasem zabawną, a czasem gorzką opowieść o tęsknocie za miłością. Do wszystkich utworów nowe aranżacje na fortepian napisał Rafał Gzella.

Bilety można zakupić w kasie MMImpresario, przy ul.Joachima Lelewela 15 (między godziną 12:00 a 18:00). Ceny są zróżnicowane. Wahają się w granicach od 60zł za bilet ulgowy po 200zł za karnet na wszystkie wydarzenia. Rezerwacji można dokonać telefonicznie (884-898-268) lub drogą elektroniczną (bilety@mmimpresario.eu).