Startuje kurs na sternika motorowodnego

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

fot.Travis/ (CC BY-NC 2.0)/ flickr.com

fot.Travis/ (CC BY-NC 2.0)/ flickr.com

Chciałbyś móc prowadzić jachty motorowe? By zapisać się na 5. lub 6. edycję kursu, wystarczy przyjść na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 6 maja o godzinie 18:00, w siedzibie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Rozwoju Żeglarstwa, przy ul. Więckowskiego 20, lok. 3.

Kadra instruktorów Polskiego Związku Żeglarskiego zaprasza do wzięcia udziału w kursie na sternika motorowodnego. Osoba posiadająca patent sternika motorowodnego jest uprawniona do prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych. Co więcej może również sterować jachtami o długości kadłuba nie większej niż 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu.

Doświadczeni i sprawdzeni instruktorzy zapewnią pakiet przystępnych wykładów teoretycznych i zajęć praktycznych. Zajęcia będą obywać się w godzinach popołudniowych lub wieczornych, w terminach ustalonych przez kursantów. W czasie nauki kursanci będą korzystać z wrocławskiej przystani Dolnośląskiego Stowarzyszenia Rozwoju Żeglarstwa, przy ul. Osobowickiej 70.

Kurs zakończy się egzaminem Polskiego Związku Motorowodnego. Możliwe, że w zależności od potrzeb uczestników, organizatorzy zdecydują się na zorganizowanie kursu również w edycji jesiennej.

W cenę kursu wliczone są szkolenia praktyczne i teoretyczne. Ich koszt zamyka się w kwocie 580 złotych. Do tej ceny należy doliczyć jeszcze wydatek związany z przystąpieniem do egzaminu (250 złotych) oraz wydaniem patentu (50 złotych – osoby do 26 roku życia otrzymają 50% zniżki).

Zapisy odbywają się telefonicznie, w godzinach od 11:00 do 18:00, pod numerem telefonu: 608 47 80 84. Decyduje kolejność zgłoszeń.