Odra River Cup

Wyścigi wioślarskich ósemek studenckich mają we Wrocławiu kilkunastoletnią tradycję. Początkowo, wzorem najstarszych wyścigów studenckich na świecie Oxford – Cambridge, na Odrze we Wrocławiu w wioślarskie szranki stawały ósemki reprezentujące dwie największe uczelnie wyższe w regionie – Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Wrocławski. Po raz pierwszy studenci tych uczelni ścigali się w 1997 roku.

Obecnie Międzynarodowe Regaty Wioślarskie „Odra River Cup” to impreza organizowana przez Akademicki Klub Sportowy Politechniki Wrocławskiej, Fundację Manus oraz Biuro Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia. W zawodach biorą udział załogi z wyższych uczelni z Polski i z zagranicy. Osady ścigają się o Puchar Prezydenta Wrocławia, ale najwięcej emocji wzbudza zawsze rywalizacja ósemek Politechniki i Uniwersytetu o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej. Zawodom towarzyszy piknik rekreacyjny, na który przybywają całe rodziny z dziećmi, by aktywnie i interesująco spędzić czas.

W 2016 roku impreza po raz pierwszy odbyła się na przebudowanym Bulwarze Politechniki Wrocławskiej, na którym swoje miejsce znalazła także załoga krasnalowej ósemki wioślarskiej.

Więcej informacji: Odra River Cup: wyścigi ósemek wioślarskich