Pierwszy Dzień Wiosny na Słodowej

Pierwszy DZień Wiosny 2015 (1)21 marca na Wyspie Słodowej, między godziną 17:00 a 20:30, zaprezentują się najlepsze rockowe zespoły z Wrocławia i Dolnego Śląska, walcząc o występ na scenie głównej Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Na scenie na Słodowej zagrają: Strain, Ziemia Zakazana, PRL Jam, The Walkers i A.P.A.M.A.U. Zwycięzców wybierze publiczność – warto przyjść zagłosować na swoich faworytów! Rozstrzygniecie nastąpi podczas wieczornego koncertu w Starym Klasztorze, gdzie zagrają Cała Góra Barwinków oraz People of the Haze. Każdy głosujący otrzyma bezpłatne zaproszenie na koncert.

Ale to tylko część atrakcji. Na Wyspie Słodowej stanie kilkanaście stanowisk warsztatowych, przy których prowadzone będą zajęcia artystyczne, sportowe i muzyczne. Chcesz dowiedzieć się, czym jest zentangle, spróbować własnych sił w slackline, le parkour lub jeździe na monocyklu, a może interesują cię tajniki decoupage? Przyjdź i pozwól się zainspirować! Oprócz tego na Wyspie Słodowej można będzie pochodzić na szczudłach, wspiąć się na skrzynki, wziąć udział w sportowej rozgrzewce (oczywiście w gitarowym rytmie!), a także przypomnieć sobie gry towarzyskie z dawnych lat.

Podczas warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych będzie można poznać technikę frottage, a na zajęciach muzycznych – nauczyć się gry fragmentu ulubionej piosenki na wybranym instrumencie. Własny instrument będzie można przygotować na warsztatach handmade prowadzonych w języku angielskim. Dzieci zaprosimy do poznania zabaw i gier z różnych krajów i kultur (stoisko przygotowane przez Brave Festival).

Pierwszego Dnia Wiosny nie zabraknie też konkursów, m.in. na wiersz lub fraszkę o wiośnie, gitarze i Wrocławiu czy na marzannę z gitary lub z gitarą. Do wygrania atrakcyjne nagrody, m.in. karnety na 3-Majówkę, bilety na koncerty i nowa gitara marki Ibanez. Zadbamy także o zgłodniałych – do ich dyspozycji będą foodtrucki i stoiska gastronomiczne. Wśród uczestników rozdamy również tonę polskich jabłek.

Udział we wszystkich atrakcjach podczas Pierwszego Dnia Wiosny na Wyspie Słodowej jest bezpłatny.

Więcej informacji na oraz na facebooku.

Dołącz także do wydarzenia na Facebooku.

Program:

  • 13.00-17.00 – warsztaty przygotowane przez SLOT Art Festival: szczudła, slackline, monocykl, le parkour, wspinaczka po skrzyniach, malowanie na torbach i ubraniach
  • 13.00-17.00 – warsztaty artystyczne i sportowe: gry retro, zentangle, pogadanki podróżnicze, decoupage, handmade, sportowa rozgrzewka w gitarowym rytmie
  • 15.00-17.00 – Gitarowy Desant 2016 – warsztaty Leszka Cichońskiego przygotowujące do wspólnego bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa
  • 17.00-20.30 – XX PROMO Festival – najlepsze zespoły rockowe z Wrocławia i Dolnego Śląska walczą o występ na głównej scenie Gitarowego Rekordu Guinnesa (głosuje publiczność)
  • 17.00-18.30 – historia gitarowych rekordów Guinnessa we Wrocławiu
  • 18.30 –wiosenna orkiestra gitarowa – weź gitarę i zagraj z nami!
  • 20.30-22.00 – muzyka i pokazy taneczne

Ponadto: wiosenne konkursy, losowanie biletów na koncerty, Food Trucki i stoiska gastronomiczne, malowanie twarzy, tona jabłek dla uczestników.

W razie niepogody imprezy mogą zostać odwołane. Szczegółowe informacje na wyspa.wroclaw.pl