Przyjedź do Wrocławia, by poznać… Szczecin.

13263721_583750535127255_2013161772594182807_nMiędzy 17 a 19 czerwca, na Wzgórzu Polskim, będzie można zobaczyć czarny kontener ze Szczecina. Wrocław stanie się miejscem, w którym miasta ubiegające się o tytuł europejskiej Stolicy Kultury będą mogły przedstawić swój dorobek kulturowy.

W dniach 17 – 19 czerwca we Wrocławiu pojawi się wielki kontener ze Szczecina. Będzie jednocześnie kinem, galerią, sceną i przestrzenią na warsztaty. Jest to projekt powstały w wyniku koalicji miast, które ubiegały się o zostanie Europejską Stolicą Kultury – Gdańskiem, Katowicami, Lublinem, Łodzią, Poznaniem i właśnie Szczecinem. Kontener postawiony zostanie na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego, na Wzgórzu Polskim, ale będzie tylko jedną z atrakcji rozsianych po kilku centralnych punktach miasta.

Wydarzenie ma na celu przybliżyć kulturę Szczecina i umożliwić promocję artystów, tworzenie wspólnych projektów oraz zachęcić do wymiany kulturowej między tymi dwoma miastami nad Odrą. Nie zabraknie również odniesień do samej rzeki. Blisko 30 autorskich punktów programu przewidzieli organizatorzy na ostatnie dni drugiego tygodnia czerwca.

Wydarzenie wspierają Akademia Sztuki, Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie, Teatr Polski, 13 Muz, Szczecińska Agencja Artystyczna oraz organizacje pozarządowe tj. chociażby Stowarzyszenie Pomieścienoga czy Fundacja Las Sztuki.