Słodowa niedziela – piknik

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

fot. Maciek Krol/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Maciek Krol/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Społecznicy z inicjatywy Wsypa Słodowa 7 znów organizują piknik. Wrocławianie mogą czuć się zaproszeni w najbliższą niedzielę (17 maja) od godzinie 12:00. Organizatorzy zapraszają do współpracy, wzięcia udziału w atrakcjach i odwiedzenia punktu konsultacyjnego WS7, który zajmuje się generowaniem pomysłów dotyczących zagospodarowania jedynej kamienicy pozostałej na Wyspie.

Piknik towarzysko-rekreacyjny to przede wszystkim pomysł na aktywne i kreatywne spędzenie weekendu. Mandala Studio przeprowadzi warsztaty z jogi, w których będzie można wziąć udział bez względu na poziom zaawansowania. Instruktorka dopasuje się do możliwości grupy. Chętni proszeni są o zabranie ze sobą własnych koców lub karimat, a dla zapominalskich znajdzie się dodatkowa mata w zapasie. Joga potrwa od 12:00 do 13:00.

Ci, którzy zamiast kwiatu lotosu preferują kijki mogą wybrać się na warsztaty Nordic Walking z Acteam. Marcin Wroński zaprasza na bezpłatny trening ogólnorozwojowy z wykorzystaniem kijów do nordic walking. Każda osoba, która między godziną15:00 a 18:00 przyjdzie na trening otrzyma na czas ćwiczeń kije oraz zaproszenie na pierwsze zajęcia nordic walking prowadzone przez Acteam.

Wspomniany punkt konsultacyjny WS7 będzie kontynuował starania, by włączyć mieszkańców w ideę utworzenia centrum społeczno-kulturalnego w kamienicy na Wyspie Słodowej. Organizatorzy będą dyskutować, zbierać podpisy i pomysły.

Co więcej, w ramach akcji „Zieleń wszędzie!” będzie można dowiedzieć się jak założyć warzywnik/zielnik na ogródku, balkonie czy też parapecie. Działacze z Naturam Vives będą mieć sadzonki, by ułatwić sprawę potencjalnym ogrodnikom.

Organizatorzy rozłożą też na Wyspie maszyny do szycia. Do godziny 14:00 będzie można sprawnie i bezpłatnie naprawić zepsute ciuchy pod okiem Karoliny z pracowni projektowej Rebeka_Von.

Przez cały dzień dyżur trzymać będzie Damian Wojciech Dudała z Wrocławskiego Centrum Asystentury Społecznej. W ramach punktu bezpłatnego poradnictwa rehabilitacyjnego doradzi w zakresie uprawnień przysługujących osobom z niepełnosprawnością, niesamodzielnym i starszym. Jako, że zbliża się okres urlopowy, Ewa Szczepankiewicz opowie również o turystyce dostępnej osobom z niepełnosprawnością i niesamodzielnym. Z jej porad będzie można skorzystać od godziny 13.00 do 15.00

Znajdzie się również coś dla tych, którzy przyjadą na dwóch kółkach. Doktor Bike, czyli projekt Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej zaoferuje fachowe i darmowe porady na temat należytego utrzymania oraz naprawy roweru.

Na piknik zaproszone są również dzieci, dla których grupa terapeutów z Psychosfery przygotowała szereg zabaw z elementami koloroterapii, arteterapii, integracji sensorycznej by pokazać, jak w przyjemny i prosty sposób można wpływać na prawidłowy rozwój. Rozrywkę zapewni również
Wiktor Szpulka. Artysta wystąpi z pokazem bazującym na gagach z publicznością, przeplatanych solowymi popisami żonglerskimi.

Skoro mowa o pikniku to nie może zabraknąć jedzenia i muzyki. Organizatorzy poczęstują gości Zupą z Zielonej Pandy. Jeśli zasmakuje to podzielą się również przepisem. Ciepłą kawę dostarczy Bike Cafe, czyli rowerowa kawiarnia.