Szanta na sukces w domu na wodzie

Data wydarzenia

Miejce

fot. Fundacja Onwater/Facebook

fot. Fundacja Onwater/Facebook

Fundacja Onwater.pl, wspólnie z PPA i Teatrem Capitol, zapraszają wszystkich wodniaków do wysłuchania pieśni z poziomu wody na wszystkim, co pływa. Będzie to pierwsze na świecie odśpiewanie szanty do rzeki.

Chór Komentujących Wrocławian odśpiewa pieśń z tarasu domu na wodzie, który zakotwiczył nieopodal Impartu i mostu Grunwaldzkiego. Śpiewanie szant zorganizowane zostanie z okazji 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Przypłyńcie na łódkach, kajakach, statkach, motorówkach, itp w sąsiedztwo Most Grunwaldzki a usłyszycie jedyne na świecie wykonanie pieśni do rzeki – zachęca fundacja Onwater.

Chór Komentujących Wrocławian to inicjatywa Teatru Capitol. Na ogłoszenie w prasie o poszukiwaniu członków chóru odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Teraz ćwiczą pod czujnym okiem Marka Kocota, który jest kierownikiem przedsięwzięcia, reżyserem i opiekunem literackim. Marek Kocot znany jest jako aktor, autor scenariuszy i twórca Antykabaretu. Muzykę dla chóru pisze pianista i kompozytor Rafał Karasiewicz, a chórmistrzem jest aktor Capitolu Tomasz Leszczyński.

Uczestnicy chóru to ludzie młodzi i starsi, których łączy miłość do śpiewania. Kolejny nabór do chóru prowadzony będzie w kwietniu. Występ na tarasie Domu na wodzie otworzy 36 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Szanta na sukces – Chór Komentujących Wrocławian
Dom na Wodzie, pomiędzy Impartem a mostem Grunwaldzkim
20 marca 2015 r. (piątek)
start o godzinie 16:00