Trwa nabór adeptów żeglarstwa

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

Miejce

fot. Paul B/ (CC BY-NC 2.0)/ flickr.com

fot. Paul B/ (CC BY-NC 2.0)/ flickr.com

Dolnośląskie Stowarzyszenie Rozwoju Żeglarstwa prowadzi nabór kursantów na rozpoczynający się 8 maja, kurs na patent żeglarza jachtowego.

Stowarzyszenie zostało wyróżnione przez Wrocławski Okręgowy Związek Żeglarski za działalność szkoleniową. Kurs kończy się egzaminem na dany patent, a wszystkie niezbędne formularze potrzebne do odbycia kursu i egzaminu otrzymasz od organizatorów.

Warunkiem przystąpienia do szkolenia jest osiągnięcie 14. roku życia. Osoby w tym wieku (lub starsze) po zakończeniu kursu pozytywnym wynikiem egzaminu, będą mogły samodzielnie prowadzić jachty o dowolnej wielkości po wodach śródlądowych. Te same uprawnienia pozwolą im również na prowadzenie jachtów do 12. metrów długości po wewnętrznych wodach morskich (np Zatoka Pucka, Zalew Szczeciński) w porze dziennej.

Organizatorzy zapewniają, że swoich adeptów przygotują nie tylko do egzaminu, ale i do prawdziwego żeglowania. Starają się wykraczać poza materiał i patrzeć na żeglowanie ze strony praktyki i pasji. W związku z tym można liczyć na dużą ilości zajęć na wodzie oraz indywidualne podejście do każdego uczestnika, gdyż każdy instruktor szkoli czteroosobową załogę.

Kurs praktyczny odbywać się będzie w weekendy, a teoretyczny w tygodniu (czwartki lub piątki, godz.18.00 we Wrocławiu, przy ul. Więckowskiego 20/3). Zajęcia praktyczne potrwają sześć weekendów na wrocławskich Osobowicach.

Planowane terminy odbycia czterogodzinnych zajęć to:

  • 9-10 maja 16-17 maja, 23-24 maja, 30-31 maja, 6-7 czerwca, 13-14 czerwca.

Kandydaci otrzymają szczegółowy harmonogram zajęć na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się właśnie 8 maja (piątek) o godzinie 16:30, we wrocławskim Sektorze 3, przy ul. Legnickiej 65.

Planowana data egzaminu to 20-21 czerwca (należy jednak być przygotowanym na przesunięcie egzaminu, jeśli pogoda będzie nieodpowiednia – wtedy odbędzie się tydzień później). Egzamin odbywa się na jachtach na których odbywał się kurs. Zazwyczaj są to obiekty typu: Omega (otwartopokładowy), Orion (kabinowy), Conrad600 (kabinowy).

Cena kursu to 970 zł. Istnieje możliwość zapłaty w dwóch ratach. Wtedy zaliczka – pierwsza rata wynosi 300 zł. Druga rata płatna najpóźniej w dniu rozpoczęcia kursu. W koszt nie jest wliczona opłata za egzamin i patent (250 zł egzamin, 50 zł patent – 50% zniżki dla osób w wieku do 26 lat) która jest pobierana przy egzaminie przez Komisję Egzaminacyjną z Polskiego Związku Żeglarskiego.

Po więcej informacji zapraszamy na spotkanie 8 maja, o godz.16.30 we wrocławskim Sektorze 3. Wcześniej należy się zgłosić. Zapisy na kurs odbywają się telefonicznie pod numerem telefonu: 0 608 478 084 (kontakt w godzinach od 10:00 do 18:00).

Warto również odwiedzić stronę organizatora.